شماره خبر :٥٥٠٦٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام قلندری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه:
بیانیه گام دوم انقلاب نگاهی نو و چشم‌اندازی جدید را برای انقلاب ترسیم کرد
مسئول نهاد دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد نگاهی نو و چشم‌انداز جدید انقلاب را ترسیم کرد که در نهایت تدبیر و زکاوت است

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محسن قلندری مسئول نهاد دانشگاه رازی کرمانشاه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد نگاهی نو و چشم‌انداز جدید انقلاب را ترسیم کرد که در نهایت تدبیر و زکاوت است.

وی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج افزود: در حقیقت در اساس‌نامه حکومت اسلامی و حکومت مهدوی ۴ اصل و رکن بیان شده است:

اصل اول: «أَقَامُوا الصَّلَاةَ». صلاة نماد توحید است، خدامحوری به‌عنوان مهمترین شاخص حکومت مهدوی و نظام اسلامی است. جامعه خدامحور مشخصه‌هایی دارد که دیگر جوامع و حکومت‌ها ندارند، از جمله هدایت به‌سمت نور و سعادت، جامعه عزت‌مند و مستقل و عدالت‌محور که در بیانیه گام دوم انقلاب به این شاخص‌ها توجه شده است.

اصل دوم: «وَآتَوُا الزَّكَاةَ». مهرورزی و توجه به هم نوع، در جامعه اسلامی. حکومت نگاهش به آحاد ملت هست و در تلاش برای حل معضلات و مشکلات اعم از اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و... است. می‌کوشد تا در نهایت قسط و داد در پی سعادت و آرامش خاطر ملت باشد.

اصل سوم: «وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ». احیاء ارزش‌ها، در راستای نیل به اهداف بلند و والای حکومت توحیدی. ارزش‌ها نقش کلیدی و حیاتی دارند. ارزش‌هایی چون ایثار، علم آموزی، معنویت، اخلاق، توکل و... که در صورت فقدان و یا ضعف هریک از آنها چرخه حیات طیبه نظام توحیدی دچار خلل و کندی حرکت می‌شود. تهاجم فرهنگی غرب و به‌خصوص آمریکا در جهت تضعیف کانون خانواده و مسئله حجاب و تلاش شبانه‌روزی رسانه‌ای ایشان برای اضمحلال اعتقاد جوانان در سال‌های اخیر مسئله حجاب و ازدواج و تشکیل خانواده را تهدید کرده که اگر مسئولان فرهنگی کشور به فکر چاره نباشند، خطر ناتوی فرهنگی و تغییر فرهنگ جدی خواهد بود که اگر این اتفاق بیافتد؛ اولاً آنگاه انگیزه ازدواج کم خواهد شد؛ ثانیاً ارزش تشکیل خانواده و ازدواج مضمحل می‌شود؛ ثالثاً ثبات و پایداری کانون خانواده متزلزل می‌گردد؛ رابعاً محبت و آرامش که دو اصل مهم خانواده و زندگی است سست و زوال‌پذیر خواهد بود.

اصل چهارم: «وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَر». مبارزه با طاغوت و ایستادگی در مقابل دشمن. این اصل رکنی فوق‌العاده مهم و حیاتی است. متأسفانه جوامع اسلامی در طول تاریخ در مسیر دشمن‌شناسی همیشه ضعیف عملکرده و متأسفانه نتوانسته‌اند آنطور که باید حیات خود را تثبیت کنند. در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از طرف رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب همیشه تلاش شده این اصل با حفظ شعارهای اصیل انقلاب پایدار بماند. شعارهایی همچون نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی و یا شعار مبارزه با استکبار جهانی و اسرائیل.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر مع‌الاسف بحث مذاکره با کدخدا مطرح شد و منجر به تجربه تلخ برجام شد که یک معاهده زیانبار برای ملت را به بار آورد. در این چند ماه اخیر هم مسئله fatf مطرح است که باز مسیر تجربه شده برجام در حال طی شدن است. آقای ظریف در مجلس شورای اسلامی درباره این معاهده گفتند که نه من و نه آقای رئیس جمهور هیچ تضمینی در خصوص تعهد طرف مقابل نمی‌دهیم. باز مجلس و دولت مُصِر بر امضاء و پیوستن به این کنوانسیون بین‌المللی هستند.

قلندری خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند که ضرورتی ندارد به کنوانسیون‌های مشکل‌دار بپیوندیم، خودمان مستقل از قدرت‌ها درباره مبارزه با تروریسم و پولشویی قانون‌گذاری کنیم؛ با این همه چند ماهی است که مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام درگیر تأیید یا رد آن است. آیا واقعاً فهم این مطلب اینقدر سخت است؟ واقعاً تجربه تلخ برجام فراموش شده؟ یا فکر می‌کنید دشمن قابل اعتماد است؟

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو