شماره خبر :٥٥٠٦٥٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧
 
مسئول دفتر نهاد دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:
هر طرح امنیتى بدون حضور ایران در خاور میانه عملا محكوم به شكست است
حجت‌الاسلام دکتر جلیلی گفت: هر طرح امنیتى بدون حضور ایران در خاور میانه عملا محكوم به شكست است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر جلیلی، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار رئیس‌جمهور سوریه از ایران و ملاقاتش با رهبر معظم انقلاب گفت: این دیدار و حضور داراى ابعاد بزرگ و پیام‌هاى متعددى است. این دیدار آن هم درست در آستانه هشتمین سال شروع جنگ داخلى سوریه -كه با فتنه اردنى‌ها در درعا كلید خورد و خیلى سریع ویروس‌هاى تكفیرى-وهابى با حضور گسترده سایر كشورها خود را به همه خاك سوریه رساندند- نشان از آن دارد كه تهران و دمشق در این روزها، طرح‌ها و برنامه‌هاى مهمى دارند.

جلیلی افزود این دیدار درست در زمانى برگزار مى‌شود كه سران برخى از كشورهاى عربى و اروپایى در قاهره نشستى را با عنوان كنفرانس عربى اروپایى برگزار مى‌كنند. همزمانى سفر بشار اسد به تهران و این كنفرانس این پیام مهم را دارد كه محور مقاومت با پیروزى ۹۰درصدى بر تروریسمِ مورد حمایت بیشتر این كشورها، در حال تداوم طرح‌هاى خود براى آینده است و هر طرح امنیتى بدون حضور ایران در خاور میانه عملا محكوم به شكست است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با طرح موضوع منطقه حائل تاکید کرد: یكى از اصلى‌ترین مباحث موجود در سوریه، مسأله ایجاد منطقه حائل است كه آمریكا فكر مى‌كند مى‌تواند به هر شكل ممكن آن‌را اجرایى كنند. صحبت صریح، شفاف و روشن رهبر انقلاب در این مورد عملا آب پاكى را روى دست همه طرف‌ها ریخت. اگر ایران و سوریه موافق نباشند، هیچ طرحى شدنى نیست. آمریكایى‌ها، ترك‌ها، كردها و تروریست‌هاى چند ملیتىِ مورد حمایت دیگران كه امیدوار بودند جایى در این منطقه حائل پیدا كرده و زیر پرچم برخی‌ها زندگى كنند، حالا باید دوباره چرتكه بیندازند كه باید چه تصمیمى بگیرند.

جلیلی افزود موضوع دیگرى كه رهبرانقلاب در خلال دیدار خود با رئیس‌جمهور سوریه بر آن تأكید كردند، مسأله حضور اشغالگران آمریكایى در مرز عراق و سوریه است. ایشان به‌صراحت تأكید داشتند كه دو كشور عمق راهبردى هم بوده و چنین حضورى با این نوع نگاه، دیر یا زود باید به پایان برسد.

حجت‌الاسلام دکتر جلیلی در خاتمه پیام اصلی این سفر را این گونه بیان کرد: رئیس‌جمهور سوریه به نمایندگى از مردم كشورش آمده بود تا از حمایت‌هاى‌بى‌دریغ ایران در این جنگ خانمان‌سوز و ویران‌گر تشكر كند. بشاراسد كه بارها بر حمایت‌هاى ایران تأكید داشته، در این دیدار نیز این مسأله را مورد تأكید دوباره قرار داد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو