شماره خبر :٥٥٠٦٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام دشتی در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سیره حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان سبک زندگی اسلامی باید الگویی برای دختران و زنان قرار گیرد
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان سبک زندگی اسلامی باید الگویی برای دختران و زنان قرار گیرد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) این دانشگاه گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان سبک زندگی اسلامی باید الگویی برای دختران و زنان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام عباس دشتی اظهار داشت: نام‌گذاری سالروز میلاد حضرت زهرا(س) به نام روز زن و مادر نشان از جایگاه والای زن در جامعه اسلامی است و در حقیقت عظمت حضرت زهرا(س) را جز خداوند سبحان کسی نمی‌داند، چراکه هر چه داریم به برکت وجود ائمه اطهار(ع) و حضرت زهرا(س) می‌باشد و آیه تطهیر گواه این مدعاست.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه بانوان بایستی الگوگیری از حضرت زهرای اطهر(س) را در دستورکار خودشان قرار بدهند، بیان کرد: مقصود از الگوگیری از سیره معصومین این است که روح و محتوای آن سیره رفتاری را درک نماییم و آن را در شکل‌ها و کالبدهایی نوین، طبق اقتضای شرایط زمانی و مکانی خویش، تحقق دهیم.

وی تصریح کرد: شناخت سیره حضرت زهرا(س) یعنی شناخت ابعاد زندگی حضرت به‌ویژه نوع‌دوستی، پاسخ‌گویی و خلق حضرت در زندگی فردی، خانوادگی، حیات سیاسی و اجتماعی که زمان و مکان ندارد.

حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: یکی از کارهای حضرت زهرا(س) که همه معصومین او را به‌عنوان اسوه خود قرار دادند، دفاع از ولایت و امامت و داشتن روحیه جهادی حضرت زهرا(س) بود، چراکه مدافع خط ولایت و امامت بودند.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های دیگر حضرت زهرا(س) کوثر بودن او است که به‌معنای خیر کثیر است، چراکه سوره‌ای از قرآن به‌نام اوست و نکته دیگر احترام خاص پیامبر(ص) به ایشان که زبان‌زد همه علمای شیعه و سنی است که بسی فراتر از احترام یک پدر به دخترش بود و به‌گونه‌ای بود که باعث حیرت دیگران می‌شد و پیامبر(ص) با آن همه‌شان و منزلتی که داشت دست دخترش را می‌بوسید، چراکه به گفته عایشه هرگاه که فاطمه(س) بر پیامبر(ص) وارد می‌شد، رسول خدا(ص) به احترام او از جای بر می‌خواست و پیشانی او را می‌بوسید و در حین ورود از وی استقبال و در حین خروج از محضرش او را مشایعت می‌فرمود.

حجت‌الاسلام عباس دشتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت تولد این بانوی گران‌قدر که به ابتکار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل(ره) روز زن و مادر نامیده شد، به صرف زن بودن مهم نیست، بلکه باید آن شاخص‌های یک زن مسلمان را که خداوند در قرآن سوره تحریم آیه ۵ بر آن تأکید دارند را داشته باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو