شماره خبر :٥٥٠٦٨٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد؛
نشست هم‌انديشی اساتيد و نخبگان
نشست هم‌انديشی اساتيد و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع «توسعه فناوری‌های سلامت؛ فرصت‌ها و تهدیدها» برگزار شد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پنجاه و ششمین نشست هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع «توسعه فناوری‌های سلامت؛ فرصت‌ها و تهدیدها» در سالن اجتماعات مرکز رشد دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این مراسم ضمن اشاره به آیه ابتدای سوره علق گفت: اولین کلمه‌ای که از ناحیه جبرئیل به پیامبر اکرم(ص) در طلیعه بعثت آن حضرت اشاره شد، موضوع علم با جمله اقرا (بخوان) می‌باشد.

وی همچنین با بیان آیات و روایات در اهمیت علم و دانش در اسلام افزود: در روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) به بحث علم‌آموزی بسیار زیاد سفارش شده است، به‌طوری که پیامبر(ص) می‌فرماید: طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه؛ یعنی طلب علم بر همه، چه زن و چه مرد واجب است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی بیان داشت: در بحث جریان انقلاب حرکت بسیار زیبایی انجام شد و این حرکت بعد از اینکه استقرار پیدا کرد و تثبیت شد، دشمن تخریب را شروع کرد، چون می‌دانست اگر انقلاب ۴۰ سالگی خود را ببیند همانند درخت تنومندی است که دیگر قابل زمین زدن نخواهد بود.

اسماعیلی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب این سکان‌دار بزرگ وقتی صحبت می‌کرد با آرامش مسیر مشخص شده برای ما تداعی می‌شد که فضا آرام است، برای اینکه قرار است انقلاب به مقصد اعلا که ان‌شاءالله قیام بقیه‌الله الاعظم(عج) است، برسد. لذا در طلیعه دهه پنجم انقلاب، مقام معظم رهبری یک بیانیه بسیار ارزشمند و کاربردی را در اختیار همه ما قرار دادند که در این بیانیه که از آن به گام دوم انقلاب تعبیر می‌شود، توصیه‌هایی دارند. هفت توصیه جالب ایشان داشتند که قبل از دو توصیه و راهکار به موضوع علم و پژوهش اشاره می‌نمایند.

وی در ادامه گفت: خوشحالم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان حرکت‌های علمی و پژوهشی مشخص شده و برنامه‌ریزی شده است و با هدف و افق مشخص حرکت می‌کند و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در حد توان خود از فعالیت‌های علمی حمایت خواهد کرد.

در پایان مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اظهار خرسندی و تشکر از حضور مسئولین و اساتید دانشگاه ابراز امیدواری کرد که این جلسات تداوم داشته باشد و گفت:نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مصمم است که با قوت بیشتر این جلسات را تشکیل دهد.

دکتر یوسف‌زاده چابک رئیس دانشگاه دیگر سخنران این مراسم بود که طی سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری سیاست‌گذاری دانشگاه را حرکت به‌سوی دانشگاه‌های نسل سوم برشمرد و افزود: توسعه فناوری‌های سلامت یکی از گام‌های رسیدن به دانشگاه نسل سوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رسیدن به قله فناوری‌های نوین باید تلاش‌های بیشتری داشته باشند.

دکتر یوسف‌زاده چابک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: محدودیت‌هایی که امروز برای کشور ما ایجاد شده است در عین حال فرصت بسیار خوبی برای باور‌پذیری داشته‌ها بوده و زمینه‌ای برای ایستادن بر امکانات و تجهیزات بومی می‌باشد.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو