شماره خبر :٥٥٠٧٥٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام دکتر رفیعی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
ازدواج به‌هنگام بهترین نوع ازدواج است
حجت‌الاسلام دکتر رفیعی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده گفت: ازدواج به‌هنگام بهترین نوع ازدواج است و این مسئله ریشه در فرهنگ‌ها و محیط تربیتی افراد دارد که بایستی در مورد آن با دقت تامل کرد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کارگاه پرسش و پاسخ ازدواج دانشجویی با عنوان «کارگاه مجردها» به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی در سالن همایش ابن سینا برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در خصوص این کارگاه بیان داشت: مقوله ازدواج مهمترین تصمیم زندگی هر فرد است و نیاز است تا جوانان ما با آگاهی و منطق به سراغ ازدواج بروند تا در آینده شاهد بروز مشکلات در زندگی مشترک خود نباشند و از همین رو تصمیم گرفتیم با حضور کارشناس مسائل خانواده به بررسی چالش‌های پیش‌روی جوانان در مبحث ازدواج بپردازیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی دانشجویان نیز مواجه شده است.

حجت‌الاسلام صافدل در ادامه ازدواج را زمینه‌ساز سعادت و آرامش عنوان کرد و افزود: در ازدواج سالم انسان به رشد حقیقی خود می‌رسد و در واقع ازدواج مسیر رسیدن انسان به کمال است. هدف از برگزاری این کارگاه نیز آشنایی جوانان با معیارهای ازدواج سالم است و امید داریم با آگاهی افزایی بتوانیم با معضلاتی که گاها زندگی‌ها را به‌سمت فروپاشی سوق می‌دهد مقابله نماییم.

همچنین حجت‌الاسلام دکتر رفیعی که به‌عنوان کارشناس در این نشست حضور داشت با برشمردن ملاک‌های یک ازدواج موفق گفت: یکی از مسائلی که در تصمیم‌گیری برای ازدواج باید مورد توجه قرار گیرد تطابق ویژگی‌های خلقی و شخصیتی دو طرف است. اینکه دو نفر تا چه میزان از نظر خلقی و شخصیتی با یکدیگر همسان هستند بسیار اهمیت دارد، چرا که تفاوت‌ها در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش تاحدی مدیریت می‌شود، اما تفاوت‌های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی‌شود.

این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده در ادامه با بیان مراحل مختلف بلوغ و اهمیت آن در مقوله ازدواج اظهار داشت: ازدواج به‌هنگام بهترین نوع ازدواج است و این مسئله ریشه در فرهنگ‌ها و محیط تربیتی افراد دارد که بایستی در مورد آن با دقت تامل کرد.

گفتنی است در این کارگاه دوساعته که با حضور بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان مجرد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد، به سوالات دانشجویان پیرامون مسائل و مشکلات پیش‌روی ازدواج پاسخ داده شد و نقشه راه انتخاب آگاهانه توسط کارشناس مسائل خانواده حجت‌الاسلام رفیعی برای دانشجویان تشریح شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو