شماره خبر :٥٥٠٧٦٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام مدبر در کارگاه تخصصی شاخصه‌های استاد انقلابی:
در گام دوم انقلاب، علم را باید عملیاتی و عمل را جایگزین سخن‌گفتن کرد
مسئول دفتر نهاد دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در گام دوم انقلاب، علم را باید عملیاتی و عمل را جایگزین سخن‌گفتن کرد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر سيف‌الله مدبر در کارگاه تخصصی شاخصه‌های استاد انقلابی که در مرکز سرعین برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در طول این چهل سال با تمام شایعات و کارشکنی‌های دشمنان به اینجا رسیده است.

دکتر مدبر به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص استقلال و عدالت‌محوری در جامعه اشاره کرد و گفت: در گام دوم انقلاب، علم را باید عملیاتی و عمل را جایگزین سخن‌گفتن کرد.

مدبر مشخصه‌های نظام انقلابی را عدالت، ولایت، اهل‌بیت(ع) و علم محوری دانست و افزود: در این نظام استادان باید برای جامعه دل بسوزاند و اندیشه آنها تقوا‌مدار باشد.

رئیس مرکز سرعین نيز اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که با آرمان‌های انقلاب همراه است، ارزش دارد.

دکتر محمدتقی معصومی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری از ریزش‌های انقلاب نباید نترسید و انقلاب به افراد نیست و قطار انقلاب مسیر خود را طی می‌کند و تعدادی سوار و تعدای پیاده می‌شوند.

وی افزد: جمهموری اسلامی پایگاهی برای انقلاب اسلامی است و انقلاب یعنی دگرگونی همه جانبه و اساسی که در دو بعد درونی و بیرونی اتفاق افتاده است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس‌(ع) استان اردبیل نیز گفت: شرایط جامعه روزبه‌روز پیچیده می‌شود و مردم در دریای پرتلاطم زندگی می‌کنند و استادان می‌توانند در عبور دادن مردم در این مسیر نقش داشته باشند.

رضا قاسمیان گفت: حضرت امام خامنه‌ای ۶ شهریورماه ۴ فرصت را برای نخبه‌ها تعریف کرد که از آنها باید استفاده کرد.

وی ادامه داد: اگر قبل از سال ۵۷ ترویج ارزش‌های اسلامی مشکل بود و اجازه استکبار و استبداد را می‌طلبید حالا برای بیدار کردن ملت‌ها فضا فراهم شده است و حاکمیت از این موضوع دفاع و حمایت می‌کند.

قاسمیان افزود: دومین فرصت ابزار تبلیغ است و امکانات نوین در اختیار نخبه‌ها هست و می‌توانند از طریق ۱۶۰ کانال و رادیو با ۸۰ میلیون نفر بیننده و شنونده ارتباط داشته باشند.

وی به انبوه شبهات و سوالات در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها به این موضوع تهدید‌آمیز نگاه می‌کنند ولی رهبر انقلاب آن را فرصت می‌داند. وقتی سوالی مطرح می‌شود، فرصتی ایجاد می‌شود تا دنبال جواب آن برویم و قطعا موفقیت با جبهه اسلام است.

قاسمیان تاکید کرد: اساتید باید جنگ روشنفکری را زنده و فعال نگهدارند تا مردم از ساده‌اندیشیدن نجات یابند.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران وقتی دیدند که در جنگ روشنفکری ایران موفق است، حربه‌ جدیدی استفاده کردند و آن را به جنگ سرمایه‌داری تبدیل کردند.

قاسمیان فرصت چهارم را چنین توصیف کرد: دنیا تشنه‌ حرف جدید است. وقتی شرق و غرب و مکتب‌های آنها؛ سوسیالیسم، کمونیسم و لیبرالیسم شکست خوردند، الآن کمبود مدل داریم و مردم‌سالاری‌دینی حرف جدیدی برای دنیا است که توسط انقلاب اسلامی ارایه شده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو