شماره خبر :٥٥٠٩٣١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام علی‌اصغر حمزه در مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان:
مهمترین هدف ازدواج دستیابی به یک گمشده روحی، یعنی موهبت الهی، آرامش و سکینه است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان: مهمترین هدف ازدواج دستیابی به یک گمشده روحی یعنی موهبت الهی، آرامش و سکینه است قرآن کریم یکی از فلسفه های ازدواج را سکینه اعلام می نماید.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی‌اصغر حمزه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرماندر در مراسم جشن ازدواج دانشجویی ۸۵ زوج دانشجوی دانشگاه، ضمن‌خوش‌آمدگویی به دانشجویان و آرزوی خوشبختی برای تمامی زوج‌های دانشجو گفت: فلسفه ازدواج برای تسکین و آرامش است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: علت اساسی ازدواج از منطق و نگاه قرآن کریم بدست آوردن آرامش است چرا که با ازدواج، انسان به یک نوع آرامش و اطمینان خاطر می‌رسد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از ازدواج توصیه خداوند در قرآن به آرامش و امنیت است. چنان که خدای تعالی در این مورد فرمودند: وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ) یعنی از نشانه‌های او آن است که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و میان شما و همسرانتان علاقۀ شدید و رحمت قرار داد بی شک در این نعمت الهی برای گروهی که می‌اندیشند نشانه‌های قطعی است.

حجت‌الاسلام حمزه عنوان کرد: مهمترین هدف ازدواج دستیابی به یک گمشده روحی یعنی موهبت الهی ، آرامش و سکینه است قرآن کریم یکی از فلسفه های ازدواج را سکینه اعلام می نماید و در جامعه امروز با وجود این همه عوامل مخّل آرامش مثل دشمنی‌ها، پریشانی‌ها تنهایی‌ها و.... ازدواج است که آرامش حقیقی را به انسان هدیه می کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: در سال ۱۳۹۷، ۱۸۰ زوج از دانشگاه شهید باهنر کرمان با طرح «ازدواج بهنگام، آسان، آگاهانه و پایدار» در مراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند و ۸۵ زوج به صورت گروهی و با حمایت دکتر فدائی استاندار کرمان به مشهد مقدس اعزام می شوند. وی گفت: طبق تحقیقاتی که در استان کرمان انجام شده است، کم ترین آمار طلاق در ازدواج‌های دانشجویی، یعنی حدود ۲% بوده است.

در ادامه قرائت خطبه عقد یک زوج دانشجو توسط حجت الاسلام  محمد صباحی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان انجام شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان ضمن آرزوی سعادت و خوشبختی برای زوج‌ها افزود: زمانی که خطبه عقد در مجلسی ایراد می‌شود، آن ساعت مقدس ترین ساعت است و می توان دعا کرد.

در ادامه، بعد از برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد باقر العلوم(ع) دانشگاه، پس از زیارت قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه و قرائت زیارت نامه شهدا، زوج‌های جوان با گل و هدیه بدرقه و برای زیارت حرم امام رضا (ع)، ۸۵ زوج به مشهد مقدس اعزام شدند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو