شماره خبر :٥٥٠٩٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧
 
در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد:
نشست هم‌اندیشی با موضوع «نقش اساتید در رصد و مواجه با بحران‌ها و فتنه‌های پیش‌رو»
نشست هم‌اندیشی با موضوع «نقش اساتید در رصد و مواجه با بحران‌ها و فتنه‌های پیش‌رو» در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان اردبیل برگزار گردید.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی با موضوع «نقش اساتید در رصد و مواجه با بحران‌ها و فتنه‌های پیش‌رو» به همت معاونت آموزشی و پژوهشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل و باحضور اساتید گروه معارف اسلامی، در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان اردبیل برگزار گردید.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در ابتدای این نشست با بیان اینکه دانشگاه مرکز تعلیم و تربیت است، به آداب حضور در دانشگاه تاکید کرد و گفت: اساتید دانشگاه به‌خصوص اساتید گروه معارف اسلامی نقش به‌سزایی در تعلیم و تربیت دانشجویان دارند.

وی تصریح کرد: اگر اساتید لحظه‌ای غفلت کرده و کاری را پیش نبرند، بدانند دشمنان اسلام به سرعت با فعالیت در بیش از ۱۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان و فضای مجازی ذهن جوانان را پراز شبهه‌های خطرناک خواهد نمود.

حجت‌الاسلام حسنی با اشاره به ظرفیت گسترده حضور دانشجویان در دانشگاه‌های استان اردبیل، مسئولیت دانشگاهیان را نسبت به فراهم نمودن اقدامات لازم برای گام دوم انقلاب اسلامی خطیر عنوان کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق و به‌جا باید مسبب حل شبهات ذهن جوانان شد و آنها را نسبت به امر ولی فقیه آگاه نمود تا بتوانند در فضای غبار آلود فتنه ها حق را از باطل تشخیص داده و دین خود را حفظ کنند.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و پژوهشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل نیز در این نشست گفت: نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی از وضعیت موجود گلایه‌مندیم و این زمانی حل خواهد شد که فلسفۀ جهان‌بینی عمیق اسلامی دانشگاهیان اصلاح شود.

وی تاکید کرد: کسی که مدعی کار فرهنگی و انقلابی است نمی‌تواند انتظار داشته باشد که همه از او راضی باشند، لذا زمانی حرکت موثر است که دشمنان اسلام نگاه مثبتی به حرکت او نداشته باشند.

گفتنی است این نشست به سه کارگروه مبانی نظری اسلامی، مبانی اخلاق و متون تفسیری و تاریخ انقلاب اسلامی تقسیم شده و اساتید به بحث، بررسی و ارائه راهکار در خصوص آسیب‌های موجود و بحران های پیش رو پرداختند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو