چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٥٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٨
 
دکتر حیدری در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه:
علوم دانش‌بنیان لازمه رونق تولید است
رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی گفت: لازمه تولید و رونق آن دستیابی به دانش تولید محصولات با کمک علوم دانش‌بیان است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، سی و پنجمین نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه با موضوع «نقش اساتید در تحقق شعار رونق تولید» به همت دفتر هم‌اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

دکترحیدری رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی به‌عنوان سخنران نشست، بنگاه‌های دانش‌بنیان را یکی از نمونه‌های موفق اشتغال‌زایی برشمرد و گفت: لازمه تولید و رونق آن دستیابی به دانش تولید محصولات با کمک علوم دانش‌بیان است.

وی همچنین در آمدزایی کشور از طریق فروش نفت و گسترش دیدگاه کارمندی در کشور را از آفات تولید علم مطرح خواند.

حیدری در بخشی از سخنان خود نقش به‌سزای تحقیقات و R&D را در پیشرفت و تولید علم یادآوری کرد و گفت: از دلایل مهم پیشرفت شرکت‌های بزرگ در جهان، اهتمام به امر تحقیقات است.

وی در ادامه سخنان خود با مقایسه شرکت‌های صد سال اخیر و پردرآمد آمریکا افزود: ماهیت شرکت‌های صد سال گذشته آمریکا به‌طور کلی تغییر کرده است، به‌طوری که در سال ۲۰۱۷ شرکت‌های نخست این رده‌بندی بر اساس تقاضای بازار اقتصاد از فاز صنعتی به ICT تغییر پیدا کرده‌اند.

در بخش پایانی نشست، رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به نامه وزیر علوم، راهکارهایی را برای ایجاد اکوسیستم نوآوری در استان ارائه کرد که شامل دو حوزه تولید و اشتغال بود.

وی همچنین به لزوم آشنایی اساتید و محققان به فرآیند ثبت اختراع و مالکیت تولیدات خود تأکید کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو