چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٦٤٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلیلی در جلسه هم‌اندیشی اساتید با موضوع «نقش دانشگاه و اساتید در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب»:
پیشرفت‌های علمی کشور را باید در راستای تولید ثروت قرار دهیم
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان شرقی گفت: این پیشرفت علمی را باید در راستای تولید ثروت قرار دهیم و این هم بر عهده‌ اساتید و فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی می‌باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها،  جلسه تخصصی هم‌اندیشی اساتید با موضوع «نقش دانشگاه و اساتید در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» با حضور حجت‌الاسلام دکتر جلیلی مسئول دفتر نهاد رهبری و دکتر حسین عباسی دبیر هم‌اندیشی و تعدادی از اساتید هیئت علمی در دانشگاه پیام‌نور مرکز تبریز برگزار گردید.

حجت‌الاسلام جلیلی به نقش مهم معنویت در کنار علم اشاره کرد و گفت: بدون این امر مهم، علم ناقص می‌باشد و ترکیب علم و فناوری همراه معنویت یک ترکیب حساب شده است، که خالی از تمامی نواقص خواهد بود و منتهی به دولت کریمه خواهد شد.

جلیلی در ادامه با استناد به روایتی از امیرالمومنین علی(علیه السلام) ادامه داد:  علم سلطان است، علم قدرت هست، علم حاکمیت و تسلیم نشدن در برابر دیگران است، علم نه محدودیت زمانی دارد و نه مکانی، اگر الآن هم غرب در دنیا حرف آخر را می‌زند به‌خاطر جایگاه انسانیت نیست، بلکه به‌خاطر این است که از جایگاه علمی بالایی برخوردار است. این علمی که به‌دست غرب افتاده مانند شمشیری است که به‌دست نااهلان افتاده باشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان شرقی در ادامه با توجه به پیشرفت قابل توجه رتبه علمی کشورمان خاطر نشان کرد: این پیشرفت علمی را باید در راستای تولید ثروت قرار دهیم و این هم بر عهده‌ اساتید و فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نگاه به علم به‌عنوان ابزاری برای رسیدن به سعادت‌های جاودانگی باشد، این علم مقدس است که در جهت خدمت به خلق به‌کار گرفته خواهد شد، ولی اگر هدف علم رسیدن به مرحله نخبگی و فرزانگی و مدارج عالی مادی باشد، این هدفی دون و پست خواهد بود؛ زیرا که اگر این علم در اختیار سعادت بشر و توأم با تقوا نباشد، جنایت‌زا بوده ودر راستای ظلم به بشریت به‌کار خواهد رفت.

در ادامه جلسه اساتید به بیان نظرات خود درباره‌ پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب مخصوصا بحث دانش و توانایی پرداختند.

در ابتدای این جلسه دکتر حسین عباسی دبیر هم‌اندیشی ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر و تشکر از اساتید با اشاره به بحث علم و دانش در بیانیه گام دوم، به رتبه ۱۶ ایران در بین کشورهای دنیا اشاره کرد و گفت: این به‌نوعی تایید عملکرد دانشگاهیان می‌باشد.


وی با اشاره به فلسفه اصلی این نشست‌های هم‌اندیشی افزود: جلسات هم‌اندیشی و طرح مسائل مختلف، به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های اساتید برای شناسایی و احصاء راه حل‌های گوناگون جهت پیشبرد بیانیه گام دوم می‌باشد.

دکتر حسین عباسی سپس با تبیین موضوع جلسه به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به لزوم تلاش برای عمل کردن به آن و همین‌طور برای تبدیل علم به ثروت در کشور تاکید نمود.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو