چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٦٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسنی در مراسم گرامیداشت مقام معلم:
اساس کار معلمی، رساندن دانش آموخته خود به توحید است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: اساس کار معلمی، رساندن دانش آموخته خود به توحید است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید استاد مرتضی مطهری و مقام ارزشمند معلمی همزمان با آغاز دهۀ سرآمدی آموزش در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه معلمی جلوه‌ای از قدرت لایزال الهی است، تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم پس از تاکید بر اهمیت خلقت هستی به مقام علم و عالم و معلمی می‌پردازد.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: اساس کار معلمی رساندن دانش آموخته خود به توحید است.

حجت‌الاسلام حسنی با تاکید بر اینکه اهمیت تزکیه بالاتر از تعلیم در قرآن مطرح شده است، گفت: یکی دیگر از اساس کار معلمان و اساتید تزکیه مخاطبین، به‌خصوص جوانان است.

وی با بیان اینکه اساتید امروز بهترین سرمایه و دستاورد عظیم انقلاب اسلامی هستند، تاکید کرد: تلاش همه دشمنان بر این است که انقلاب اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، در حالی که به‌همت اساتید غیور کشور، رتبه‌های علمی بین‌المللی قابل افتخاری را کسب نموده‌ایم.

حجت‌الاسلام حسنی در بخش پایانی صحبت‌های خود اهمیت گام دوم انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: با تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به دانش همگانی و گفتمان عمومی، می‌توان چهار میلیون جوان مومن، متعهد و متدین کشور را برای متصل کردن انقلاب اسلامی به انقلاب حضرت مهدی(عج) آماده ساخت.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری، به ضرورت اثرگذاری مثبت اساتید در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه دانشگاه در دین بالاتر است، گفت: اگر اثرگذاری نداشته باشیم و نتوانیم نیرویی شایسته در محیط دانشگاه تربیت کنیم، جایگاه استاد و معلم در دین نیز خدشه‌دار می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو