چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٧٢٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حمید مقامی در اولین دوره معرفت‌افزایی ویژه روحانیون و رابطین نماز:
مسجد مرکز تمدن‌سازی اسلام است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مسجد مرکز تمدن‌سازی اسلام است. پیغمبر اکرم(ص) هم از این نقطه شروع به تبیین معارف اسلام نمود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آستانه ماه مبارک رمضان اولین دوره معرفت‌افزایی ویژه روحانیون و رابطین نماز را برگزار کرد.

حجت‌الاسلام حمید مقامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ابتدای مراسم ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین شرکت‌کننده در همایش، سخنان ابتدایی خود را به فریضه تبلیغ دینی و اهمیت پایگاه اجتماعی آن اختصاص داد.

وی اظهار داشت: مسجد مرکز تمدن‌سازی اسلام است. پیغمبر اکرم(ص) هم از این نقطه شروع به تبیین معارف اسلام نمود. ما هم باید تلاش کنیم تا مسجدی در تراز مسجد نبوی ایجاد کنیم تا بتوانیم مقدمات تمدن‌سازی را بنیان‌گذاری کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام سقاچی قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان به سخنرانی پرداخت.

وی به بیان به برکات نماز و فواید اخلاقی و اجتماعی این فرضیه مهم پرداخت و تمامی مسئولین و مدیران کشوری را به اهتمام در اقامه نماز جماعت در دستگاه تحت‎امر سفارش کرد و گفت: منفعت نماز دوسویه است. شما اگر نماز جماعت را گرامی داشتید نماز هم موجب اصلاح رفتار کارمندان و هم در برخورد با ارباب‌رجوع باعث کاهش میزان فساد و بی‌اخلاقی‌های اداری می‌شود.

پس از سخنان وی، حجت‌الاسلام رنجبران عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران به ایراد سخنرانی با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و به این ترتیب اولین کارگاه علمی همایش برگزار شد.

این همایش با برگزاری سه کارگاه دیگر در نوبت بعدازظهر با عنوان‌های: «عوامل مؤثر در جذب بندگان خدا به بهترین کارها (نماز)» با تدریس حجت‌الاسلام علیرضا مستشاری، «نوآوری و خلاقیت در تبلیغ» با تدریس حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌راد و «مسجد دانشگاه در تراز مسجد نبوی» با تدریس حجت‌الاسلام حمید مقامی ادامه یافت.

لازم به ذکر است این همایش برای نخستین‌بار در جهت ارتقای سطح معرفتی و افزایش مهارت‌های تبلیغی بیش از ۳۰۰ روحانی و رابطین مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اجرا گردید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو