چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٧٣٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام یعقوبی در نشست دبیران و فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های خراسان‌شمالی:
لازم است در مورد بیانیه گام دوم انقلاب جلسات ویژه‌ای در بین دانشجویان برگزار شود
رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی گفت: لازم است در مورد بیانیه گام دوم انقلاب جلسات ویژه‌ای در بین دانشجویان گذاشته شده و در مورد بندبند این بیانیه صحبت و بررسی شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی در نشست دبیران و فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های خراسان‌شمالی، با اشاره به نقش ویژه جوانان در گام دوم انقلاب، بر تبیین و بحث و بررسی این بیانیه در بین دانشگاهیان تأکید کرد.

وی خطاب به دانشجویان با تأکید بر اینکه باید این بیانیه کتاب بالینی شما بوده و همواره در کنار شما باشد، افزود: لازم است در مورد بیانیه گام دوم انقلاب جلسات ویژه‌ای در بین دانشجویان گذاشته شده و در مورد بندبند این بیانیه صحبت و بررسی شود.

یعقوبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه همه معارف و تجربه‌های چهل‌ساله گذشته را آورده و همه راهکارهای آینده را هم تبیین کرده‌اند، خاطرنشان کرد: درواقع بیانیه گام دوم انقلاب دستورالعمل سبک زندگی در دهه پنجم و چله دوم انقلاب است.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی عنوان کرد: رهبری در این بیانیه هفت توصیه دارند که دانشجو و دانشجویان باید از بین این هفت بند، دو توصیه علم و پژوهش و معنویت و اخلاق را به‌صورت ویژه به‌کار گیرند.

وی با بیان اینکه علم بدون معنویت و معنویت بدون علم فایده ندارد، ادامه داد: عالم بدون معنویت دزد با چراغی می‌شود که کالای گزیده‌تر را می‌برد و معنویت بدون علم هم منجر به تحجر و خوارج نهروان می‌شود.

یعقوبی افزود: باید به دو سلاح علم و پژوهش و معنویت و اخلاق مسلح شویم تا مسلمان علمی، مؤمن، انقلابی و کارآمد تربیت شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه جایگاه تربیت جوانان مؤمن انقلابی کارآمد است، خاطرنشان کرد: رهبری در این بیانیه چهل مرتبه از جوانان یاد کرده و فرموده‌اند که چشم امید من به جوانان مؤمن انقلابی و جهادی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی افزود: از این‌رو انتظار می‌رود جوانان و دانشگاهیان به‌صورت ویژه بر روی دو محور ابتدایی بیانیه گام دوم انقلاب کار کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو