چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٧٣٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عارفی در نشست ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند که چندین‌بار در این بیانه به نسل جوان اشاره شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی کرمان و واحدهای تابعه در سال ۹۸ در محل سالن کنفرانس معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

این نشست با حضور حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حجت‌الاسلام عرب‌پور دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان، دکتر نخعی و جمعی از ائمه جماعات استان برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام عارفی با اشاره به اهمیت و عظمت ماه شعبان گفت: ماه شعبان سراسر رحمت و رضوان الهی است.

وی ماه‌های رجب و شعبان را مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان دانسته و افزود: باید در این دو ماه خود را از نظر معنوی آماده کنیم تا بتوانیم در شب‌های قدر به درجات والای کمال و انسانیت برسیم.

حجت‌الاسلام عارفی در بخش دوم سخنان خود به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته و اظهار داشت: مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند که چندین‌بار در این بیانه به نسل جوان اشاره شده است.

وی افزود: نسل جوانِ مناسب این بیانیه، نه دبستان است و نه دبیرستان، بلکه مخاطب اصلی جوانان سنین ۱۷ تا ۳۰ سال هستند و عمدتاً در دانشگاه‌ها قرار دارند؛ پس دانشگاهیان و کسانی که کار فرهنگی انجام می‌دهند نیز مورد خطاب هستند.

حجت‌الاسلام عارفی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون مسئله نوگرایی گفت: مقام معظم رهبری در آینده‌نگری، چندین سال از دنیا جلوتر بوده و آینده را به‌خوبی می‌بینند؛ باید ایشان را الگو خود قرار داده و برای پایه‌ریزی طرح‌های نوین تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام عرب‌پور نیز دیگر سخنران این جلسه بود که ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری، به بیان ویژگی‌های شخصیتی ایشان پرداخته و گفت: ایشان به لحاظ تقوا، ترویج دین و علم از جمله شخصیت‌های برجسته بودند.

وی در ادامه به تشریح فعالیت های صورت گرفته در ستاد اقامه نماز استان و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه‌های مختلف پرداخت.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان در ادامه سخنان خود، ویژگی‌های یک مبلغ را از منظر آیات و روایات بیان کرده و افزود: دانایی نسبت به موضوع تبلیغ، به‌روز بودن نسبت به مسائل جامعه، اخلاص و شجاعت در تبلیغ، خیرخواهی و مدارا کردن با مخاطب از ویژگی‌های مهم یک مبلغ خوب است.

در ادامه جلسه دکتر نخعی به بیان آسیب های اجتماعی در دانشگاه و راهکارهای پیشگیری از آن‌ها پرداخت و هم‌اندیشی پیرامون مسائل و مشکلات ائمه جماعات توسط حجت‌الاسلام عرب و حجت‌الاسلام پورحبیبی پایان‌بخش این مراسم بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو