چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٧٣٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام واحدی‌زاده در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی افزایش سن ازدواج است
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: یکی مهمترین آسیب‌های اجتماعی که موجب نگرانی دلسوزان جامعه و خانواده‌ها شده است، افزایش سن ازدواج است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به‌همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام واحدی‌زاده، مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم گفت: بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگ اسلامی، جامعه سالم جامعه‌ای است که جوانان در اولین دوره‌ها و مقاطع سنی که احساس نیاز به ازدواج و توانایی اداره یک زندگی کردند، به ازدواج روی بیاورند.

واحدی‌زاده با بیان اینکه دانشگاه‌ها از مراکز مهم حضور نسل جوان هستند، گفت: امروز نزدیک به ۴میلیون دانشجو در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند، بنابراین برنامه‌ریزی مناسب جهت تحقق این مهم و ایجاد فرصت برای ازدواج دانشجویان ضروری است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یکی مهمترین آسیب‌های اجتماعی که موجب نگرانی دلسوزان جامعه و خانواده‌ها شده است را افزایش سن ازدواج دانست و گفت: این عامل خود آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی بی‌شماری از جمله، ارتباطات ناسالم و روی‌آوری به اشکال مختلف خانمان سوز ازدواج از قبیل ازدواج سفید را به‌دنبال دارد.

وی تصریح کرد: یکی از راهکار‌های برون‌رفت از این مشکل، ایجاد فرصت مناسب و شوق در جوانان برای ازدواج است.

واحدی‌زاده گفت: در این زمینه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری وظیفه خود می‌داند که در قالب‌های مختلف با اهداف فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه برای تسهیل ازدواج جوانان، ترویج ازدواج به‌هنگام، تسهیل در فرایند آشنایی سالم دانشجویان از طریق تشکیل ستاد ازدواج دانشجویی و حمایت از دانشجویان تلاش کند.

وی اثرات ازدواج دانشجویی را یادآور شد و گفت: بر اساس مطالعاتی که روی پایداری ازدواج‌های دانشجویی از سازمان ثبت‌احوال کشور صورت گرفته است، بسیاری از ازدواج‌های دانشجویی در ۲۱ دوره اخیر با موفقیت همراه بوده و بالاتر از میزان پایداری خانواده‌های عادی گزارش شده است.

در پایان مراسم نیز به قید قرعه به ۵ نفر از شرکت کنندگان هدیه تشرف به مشهد مقدس اهدا شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو