چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣١٧٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان:
استاد شهید مرتضی مطهری در بالاترین درجه معلمی قرار داشت
حجت‌الاسلام افلاکیان گفت: استاد شهید مرتضی مطهری در بالاترین درجه معلمی قرار داشت و با شهادت خود این درس را به همه ما داد و پایان کارش وصال رحمت بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام افلاکیان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان در سخنانی تلاقی ماه مبارک رمضان و ایام هفته معلم را به فال نیک گرفت و گفت: در دیدار اخیر با مقام معظم رهبری، معلمان زمینه ساز تمدن نوین اسلامی معرفی شدند و باید قدر این جایگاه را دانست و برای تحقق آن کوشید.

وی جایگاه علم در دین را رفیع بر شمرد و گفت: اول معلم بشر خود خداست و در سوره علق هم بر آن تاکید شده و علمی مطلوب است که انسان را به خدا برساند.

وی پایه گذاری دنیا را بر دو اصل حب، شامل دوستی و محبت و در مقابل آن بغض تعریف کرد و یادآور شد: استاد شهید مرتضی مطهری در بالاترین درجه معلمی قرار داشت و با شهادت خود این درس را به همه ما داد و پایان کارش وصال رحمت بود.

وی به مراسم یکصدسالگی مراکز تربیت معلم هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به طرح‌ها و برنامه‌های انجام شده، افق های روشنی را برای این دانشگاه و شما دانشجو معلمان می بینم و امید دارم با تلاش جمعی و گروهی همه ما، زمینه ایجاد هر چه سریعتر تمدن نوین اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری به سامان برسد.

برپایی تریبون آزاد نیم ساعت قبل از شروع جلسه، نمایشگاه کتاب، صنایع دستی و هنری، تجلیل از نفرات برتر علمی، معرفی سراهای دانشجویی برتر، تجلیل از دبیران کانون ها و تشکل های دانشجویی، اجرای گروه موسیقی، مسابقه، مشاعره، پخش کلیپ و سرود نیز از دیگر بخش های این مراسم بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو