چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٢٩٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تبریز بیدار:
تهدیدهای پوشالی آمریکا همواره وجود داشته است/ غرب‌گراها روحیه مقاومت ندارند و القای جنگ می‌کنند
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی گفت: تهدیدهای پوشالی آمریکا همواره وجود داشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام جلیلی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی در خصوص القاهای جریان غربگرا در خصوص جنگ نظامی آمریکا علیه ایران گفت: غربگراها روحیه مقاومت ندارند و القای جنگ می کنند.

حجت‌الاسلام  جلیل جلیلی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با تبریز بیدار در خصوص عملیات روانی جریان غربگرا پیرامون جنگ نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: همواره تهدید حمله نظامی یکی از گزینه های روی میز مستکبرین بوده است. از دوران کارتر تا بوش پدر و بوش پسر و اوباما تا رییس جمهور فعلی آمریکا همیشه این تهدید پوشالی وجود دارد. جریان غربگرا فکر می کند در صورت رابطه با آمریکا مشکلات حل می شود.

وی ادامه داد: آمریکا بخوبی می داند که با توجه به تجربه های تلخ گذشته از جمله ۸ سال دفاع مقدس و... جنگ با ایران چه جنگ مستقیم و چه نیابتی به هیچ عنوان مثل جنگ های منطقه و حملاتی که به کشور های منطقه انجام می دهد، نخواهد بود. علت مطرح کردن این موضوعات توسط جریان غربگرا که از گذشته همواره آمال و آرزوهایشان غرب بوده، این است که آنها تصور می کنند که در صورت برقراری ارتباط با آمریکا مشکلات کشور حل خواهد شد. عده ای با وجود تجربه برجام، باز هم از آرمان ها عقب نشینی می کنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه عده ای با وجود تجربه برجام باز هم به برقراری ارتباط با آمریکا مصر هستند، یادآور شد: یکی از زمینه های عقب نشینی از آرمان های انقلاب اسلامی که مبارزه با استکبار بود، برقراری ارتباط با آمریکا است که به نظر این افراد اتفاق بزرگی خواهد بود و می خواهند وانمود کنند که راه جلوگیری از جنگ، خونریزی و کشت و کشتار عقب نشینی از آرمان ها است که نتیجه این کار حل مشکلات اقتصادی کشور خواهد بود. تنها راه نجات کشور اتکا به درون و انسجام در داخل کشور است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر انعطاف بیشتری نسبت به گذشته در مقابل آمریکا نشان داده شد، ابراز نمود: سبک و سیاق آمریکا در طول این چهل سال مانند سگی است که هر چقدر از مقابلش عقب نشینی کنیم، جلو خواهد آمد و اگر مقاومت کنیم و عقب نیاییم، او عقب نشینی خواهد کرد. لذا تنها راه نجات کشور درمقابل مشکلات، اتکا به درون و اتحاد و انسجام در داخل کشور حول محور دستورات ولی امر مسلمین است. جریان مدیریتی کشور کم کاری خود را توجیه می‌کند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به نظر نمی رسد عده‌ای که در داخل توان اداره کشور را ندارند، القای جنگ می کنند، گفت: متاسفانه غالب جریان مدیریتی کشور آنطور که باید انقلابی نیستند. باید مانند دوران دفاع مقدس، ایران را به عنوان یک کشور دینی به همه دنیا نشان دهند. اما جریاناتی که برخی بودجه های کشور در اختیار آنها است، می خواهند کم کاری و عدم مدیریت جهادی در مواقع حساس را توجیه کنند.

وی ادامه داد: مسئولین کشور زمانی که ما باید پیشرفت می کردیم و کوچک ترین توقف برای ما به منزله عقب نشینی بود، منتظر ماندند تا از طریق کشورهای غربی و مستکبر منفعتی به ما برسد، در این برهه زمان زیادی را از دست دادیم و اتکا به درون نیز کاهش یافت که در نتیجه منجر به عقب ماندگی شد که ما باید با تلاش مضاعف این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی با اشاره به نبود روحیه مقاومت در برخی مسئولین و القای عقب نشینی در مقابل دشمن، اظهار داشت: می خواهند با ایجاد عملیات روانی وقوع جنگ را القا کنند، در حالی که مردم ایران در طول تاریخ نشان داده اند که در مواقعی که جنگ اتفاق افتاده، نسبت به مسئولین پیشقدم تر هستند و همچنان راضی به سرافکندگی در مقابل مستکبرین نیستند و استقلال و عزت کشور در سایه تلاش ها و فداکاری های انسان های بزرگواری چون شهدای انقلاب و دفاع مقدس به وجود آمده است و این دستاورد هرگز قابل عرضه و معامله با هیچ چیز مادی نیست.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مسئولین باید متوجه باشند که نباید خلا و عدم تلاش را با این القائات جبران کنند بلکه باید تلاش خود را مضاعف کنند چون که درکشور ما ظرفیت های قابل عرضه فراوانی وجود دارد و همواره مورد تاکید رهبر انقلاب قرار کرفته است که می توان ضمن حفظ استقلال و عزت، به هیچ کشوری وابسته نباشیم. ترامپ به حمله نظامی فکر نمی کند، بلکه سناریوی اقتصادی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که وقتی خود آمریکا تاکید می کند که جنگ اتفاق نمی افتد، دلیل این القا چیست، گفت: به تعبیر رهبر انقلاب، آمریکا آرایش جنگی ندارد، اما حواس نظامیان ما جمع است و آن فرمانده نظامیان آمریکایی در منطقه که گفته است در حالت جنگی قرار دارند، طبیعی است که یک فرمانده نظامی همیشه در حالت جنگی باشد. لذا این بحث‌ها آن طور که باید جدی نیستند. با توجه به سناریوی ترامپ در مقابل ایران، ترامپ به حمله نظامی فکر نمی کند، بلکه چون نگاه ترامپ اقتصادی است، تلاش می کند که هر روز محاصره اقتصادی را تنگ تر کند.

وی ادامه داد: سناریوی ترامپ ایجاد مشکل برای ایران در عرصه اقتصادی است، لذا راه چاره با این سناریو مقابله اقتصادی است که نیازمند قانون نویسی و مدیریت کلان، مبارزه با قاچاق و مدیریت صادرات و واردات است. اکنون باید فرماندهان و مدیران حوزه اقتصادی ما در حال تلاش باشند تا در این عرصه شکست نخوریم چون دشمن در آرایش جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار دارد. جریان غربگرا القای ناامیدی کرده و عده ای هم از آب گل آلود ماهی می گیرند. ریشه بذر ناامیدی ها در دل مردم، آن سوی مرزها است.

حجت‌الاسلام جلیلی گفت: وقتی که هیچ گونه آثاری از جنگ و حمله نظامی در گفتار دشمن وجود ندارد، به نظر می رسد جریان غربگرا قصد ایجاد جنگ روانی و القای ناامیدی در کشور را دارد و عده ای هم قصد ماهی گرفتن از این آب آلوده را دارند تا مقاصد خود را در حوزه اقتصادی پیش برند.

حجت‌الاسلام  جلیلی در پایان تاکید کرد: هیچ گونه علایمی از طرف دشمان انقلاب مبنی بر وقوع جنگ دیده نمی شود و اگر هم گاهی از طرف برخی افراد دامن زده می‌شود، با هدف کاشت بذر ناامیدی در بین مردم صورت می گیرد که اگر پیگیری شود، مشخص می شود که ریشه اش از آن طرف مرزها است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو