چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٣٧٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام فاطمی‌پور در مراسم جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا:
ازدواج‌ دانشجویی از جلوه‌های زیبای ازدواج آسان است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: ازدواج‌ دانشجویی از جلوه‌های زیبای ازدواج آسان است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان این دانشگاه با اشاره به ازدواج ۵۰زوج دانشجو در این دانشگاه گفت: ازدواج‌ دانشجویی از جلوه‌های زیبای ازدواج آسان است.

وی با اشاره به اینکه زوج های جوان در یک سفر مشهد میهمان دفتر نهاد بوده اند اظهار داشت: این میهمانی را دفتر نهاد از سال‌های قبل برگزار می‌کرده و برای سال‌های بعد هم در ازدواج‌های دانشجویی مدنظر خواهد بود.

وی افزود: امسال حدود ۵۰زوج دانشجو در این دانشگاه به عقد هم درآمدند که برخی یکطرفه و برخی هر دو طرف دانشجو بوده اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در ادامه بر لزوم حفظ ارزش‌ها در آغاز زندگی مشترک و به تبع آن در جامعه تأکید کرد و گفت: همه ما در جامعه ای زندگی می‌کنیم که ارزش ها و بایدهایی در این جامعه برای ما تعریف شده است، اما متاسفانه اتفاقی ناگوار در کشور در حال شیوع است که باید مراقبت کنیم و آن کمرنگ شدن و نادیده گرفتن امر مقدس ازدواج است.

وی با بیان اینکه سن جوانی که سن پر شور و انرژی بودن است، بهترین زمان ازدواج است عنوان کرد: اگر از این زمان بگذرد شوق زندگی در فرد کمرنگ شده و تصمیم گیری مشکل خواهد بود.

حجت‌الاسلام فاطمی پور ادامه داد: خواستن مهمترین معیار در رقم خوردن ازدواج است و لازمه آن پایین آوردن خواسته‌ها و توقعات است، البته بخش دیگری در این امر مهم، خانواده ها هستند که نباید با سخت گیری ازدواج جوان را به تاخیر بیندازند، چراکه متاسفانه این تاخیر گاه موجب انحراف و ضربه خوردن جوان می‌شود.

وی متذکر شد: یکی از مشکلاتی که در جامعه با آن مواجهیم این است که برخی از ما خود و فرهنگ زیبایمان را فراموش کرده‌ایم و در فرهنگی مخلوط شده‌ایم که نه دین و نه آداب و سنن و نه ریشه‌های فرهنگی آن مجانستی با ما زندگی و فرهنگ ما ندارد.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو