يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٦٢٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صافدل در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع):
کرامت در اوج صبر درس جاودان امام حسن مجتبی(ع) برای تمام تاریخ است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: کرامت در اوج صبر درس جاودان امام حسن مجتبی(ع) برای تمام تاریخ است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر حسین صافدل مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در مراسم جشن میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) ضمن اشاره به سجایای اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) بیان داشت: زندگی امام حسن مجتبی(ع) سرشار از نکات آموزنده ای است که قطعا اگر هر یک از ما آنها را فراگرفته و در زندگی خود به کار بندیم شاهد جامعه‌ای متعالی و سرشار از آرامش خواهیم بود.

وی در ادامه به نقش مهم امام حسن مجتبی(ع) در حفظ عزتمندی اسلام اشاره داشت و افزود: کرامت در اوج صبر درس جاودان امام حسن مجتبی(ع) برای تمام تاریخ است و مطالعه زندگی عزتمندانه آن امام بزرگوار و به‌کار بستن رهنمودهای هادیانه ایشان، بی‌شک باب رسیدن به کمال را برایمان باز خواهد کرد.

حجت‌الاسلام صافدل در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین جایگاه مهم جوانان دانشجو در شرایط کنونی جامعه پرداخت و اظهار داشت: امروزه شما جوانان عزتمند ایران اسلامی همانگونه که رهبر عظیم الشان انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند، پرچمداران عرصه جهاد، سازندگی، استقلال و عزت ایران هستید و میدان پیشرفت کشور عزیزمان امروز به فکرهای خلاق و بازوهای توانمند شما نسل جوان و فرهیخته نیاز دارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خاطرنشان کرد: البته بایستی بر این نکته تاکید کنم که از توطئه‌ها و بازی‌های پوشالی دشمن هم غافل نباشید. دشمن در تلاش است تا با پاشیدن بذر ناامیدی و ایجاد نفاق در بین جامعه جوان ایرانی به اهداف شومی که علیه انقلاب اسلامی در سر پرورانده دست پیدا کند؛ هر چند که به لطف خداوند و با هوشیاری و حضور آگاهانه شما جوانان دانشجو در عرصه علم و عمل، خواب دشمنان این نظام هر لحظه آشفته‌تر شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود از دانشجویان خواست تا از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان به‌منظور خودسازی و تدبر در آیات نورانی قرآن مجید بهره ببرند و بیان داشت: گام اول در ایجاد هر تغییری شروع از درون خودمان است. اگر هر یک از ما محلی که حضور داریم را مرکز دنیا و خودمان را محور تمام دگرگونی ها بدانیم، آن‌وقت می‌توان با تمسک به درگاه الهی و بهره‌گیری از درس های اخلاقی و معرفتی ائمه اطهار، مسیر رشد و تعالی را پیمود و جامعه‌ای معنوی با شمیم دل انگیز معارف و شئائر اسلامی را بنا کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو