يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٧٠٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسنی در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع):
فرهنگ به معنای بالاکشیدن استعدادها است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: فرهنگ به معنای بالاکشیدن استعدادها است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) به همراه تجلیل از فعالین فرهنگی و مذهبی دانشگاه محقق اردبیلی در سالن شهید خودسیانی دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: بهترین الگو برای انسان، ائمه اطهار(ع) هستند و باید در تمام مراحل زندگی از آنها الگو گرفت.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ به معنای بالا کشیدن استعدادها است، افزود: بهترین هنر برای انسان جذب افراد با استفاده از اخلاق، رفتار و گفتار نیکو است.

حسنی ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای ارج نهادن به جایگاه افراد تلاش کنیم و دانشجویان چشم و چراغ دانشگاه هستند.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ابتدای این جشن با بیان اینکه ورود سنتی به فعالیت‌های فرهنگی پاسخگوی نیازهای امروزی نیست، افزود: ورود سنتی به فعالیت های فرهنگی باعث ایجاد دغدغه ها و ناهنجاری ها می‌شود، بنابراین باید نگاه به مقوله فرهنگی را تغییر و کارآمدتر کرد.

وی با اشاره به اینکه تغییرات فناورانه و شبکه های اجتماعی باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود، ادامه داد: دین مبین اسلام اساس فرهنگ کشور ما است و به همین دلیل مشکلات کشورهای دیگر در کشور ما کمتر است و باید با نگاه دینی نقایص را برطرف کرد.

حبیبی با بیان اینکه یک سری از آسیب ها از جامعه به محیط علمی و دانشگاهی منتقل می‌شود، ادامه داد: برخی از این آسیب‌ها در شان محیط علمی و دانشگاهی نیست و باید اساتید به این مساله ورود عالمانه‌ای داشته باشند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: اساتید باید مشکلات و چالش های دانشگاهی و جامعه را شناسایی کرده و در قالب پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی نسبت به رفع آنها راهکارهای علمی و عملی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه افراد ماهر، مجرب و توانمند باید به مسائل و مشکلات فرهنگی ورود پیدا کنند، اظهار کرد: ورود تصادفی و بدون برنامه ریزی به مسائل فرهنگی بیشترین هزینه و کمترین تاثیر را دارد.

یادآور می شود که در این مراسم از فعالان فرهنگی و مذهبی با اهدای جوایزی تقدیر شد.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو