دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٤١٩٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صافدل در مراسم سوگواری شهادت حضرت علی(ع):
رمضان فرصت بی‌نظیر بندگی و ماه خداباوری و خودشناسی در انسان است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: رمضان فرصت بی‌نظیر بندگی و ماه خداباوری و خودشناسی در انسان است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر حسین صافدل همزمان با لیالی پرفضیلت قدر و در مراسم سوگواری شهادت حضرت علی(ع) که در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد، گفت: تمام لحظات و اتفاقات عالم در ماه مبارک رمضان در جهت پررنگ شدن خودشناسی و خداباوری در انسان است و در حقیقت می‌توان رمضان را ماه خدا باوری و خود‌شناسی نام گذاشت.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه دلدادگی است و باید از فرصت این ماه برای تقویت دوستی با خدا استفاده کنیم و حواسمان باشد که فرصت ها و لحظه ها به سرعت در گذر هستند و از فرصت بی‌نظیر ماه مبارک رمضان نباید غافل شویم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در بخش دیگری از سخنان خود به سیره زندگی امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و افزود: سیره زندگی حضرت علی(ع) مسیری متعالی برای خودشناسی و خداشناسی است و به‌ویژه کارکنان و مدیران ما بایستی از شیوه حکومتی و برخورد ایشان الگو بگیرند و منش آن حضرت را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام صافدل حق مردم و بیت‌المال را اماناتی سنگین بر دوش مسئولان دانست و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا کارمان را برای رضای خدا انجام دهیم و در هر کار و تصمیمی خدا را ناظر بر اعمالمان بدانیم. همانگونه که حضرت امام(ره) فرمودند عالم محضر خداست و همه ما باید بدانیم در محضر عدل الهی قرار داریم، بنابراین هر کار و تصمیمی که می‌گیریم باید بر مبنای رضایت خداوندی باشد.

وی برپایی عدل و حکومت بر مبنای عدالت خداوند را شیوه حکومتی حضرت علی(ع) دانست و عنوان کرد: عدالت اجتماعی همان چیزی است که امام(ره) در آغاز نهضت بزرگ انقلاب اسلامی بر آن تأکید نمودند و امروز نیز وظیفه همه ما تلاش همه جانبه در راه پیاده‌سازی این عدالت اجتماعی در هر پست و مقامی و با هر لباسی است. همانطور که مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم بر اهمیت این موضوع تاکید فرموده‌اند و خواستار اصلاح وضعیت اجتماعی و خدمت رسانی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های خدمت دهنده به مردم شده‌اند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو