دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٤٢١٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عبادی در مراسم شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند:
حضرت علی (ع) یک انسان استثنایی است/ جوانان امروز حامل پیام انقلاب و اسلام به کل جهان هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: جوانان امروز حامل پیام انقلاب و اسلام به کل جهان هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، شب ۲۱ ماه مبارک رمضان به‌مناسبت شب شهادت حضرت علی(ع) و شب قدر در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه شما جوانان جهت قرب و عبودیت اینجا جمع شده‌اید، اظهار کرد: باید از هر فرصتی بهره‌ای گرفته شود تا به آن نتیجه مطلوب برسیم.

وی افزود: امیرالمومنین علی(ع) یک انسان استثنایی است و این حرفی نیست که ما و شما بگوییم، بلکه آن دسته از افرادی که از بالاترین سطح اندیشه برخوردارند و به‌صورت مستند حرف می‌زنند و اهل فن و تفسیر هستند، چه شیعه و چه سنی به آن اقرار می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: صاحب نظران در رده‌های مختلف از شیعه خاص حضرت علی(ع) تا صاحب نظران اهل عامه و غیر مسلمان از حضرت توصیف‌هایی کرده‌اند و این نشان عظمت حضرت را می‌رساند.


حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: امروز ظلم فراوانی در جهان حکم فرماست، لذا فردایی که بشر باید بر محور آن جمع شود تا مشکلات را حل کند، همین محور علی‌گونه است و هیچ راه دیگری ندارد.

وی عنوان کرد: معاویه دشمن درجه یک حضرت علی(ع)، بعد از شهادت حضرت و هنگامی که اوصاف علی(ع) را می‌شنود به گریه می‌افتد و می گوید که هیهات، مادر روزگار فرزندی چون علی(ع) بیاورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خیلی‌ها تصور می‌کنند که عبادت در مقابل نعمت‌هایی است که خدا به ما داده و لذا ما نیز نباید غفلت کرده و روزی چند نوبت روی به سوی خدا آوریم، اما این معامله اشتباه است، زیرا خدا نیازی به عبادت ما ندارد.

حجت‌الاسلام عبادی مطرح کرد: همه عالم هستی را خداوند برای بشر فرستاده است و این سخت‌افراز هستی است، اما نیاز ما بیشتر است و عبادت نرم‌افزار ما برای رسیدن به خداست.


وی گفت: عبودیتی که انجام می دهیم حقیقتی دارد و آن پرورش خود انسان است تا از عالم خاک به فوق افلاک برسیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه عبادت، پرورش انسان است، افزود: عبادت کردن به نفع خود انسان است، نه به نفع خدا، پیغمبر و ائمه اطهار(ع).

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه آن استعدادی که خدا به انسان داده و بر اساس آن به فرشته‌ها دستور داده که به او سجده کنند را در عبادت می‌توان به دست آورد، گفت: خداوند متعال به انسان استعدادی داده که از طریق سیر و سلوک و تکامل می‌تواند صفات کمال را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه خدا کمال مطلق است، ادامه داد: فرصت زندگی برای همین است که شما با اختیارات خودتان کمالی کسب کنید که به قرب خدا برسید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان به دلیل استعدادی که خدا در او نهاده می‌تواند تا لقاءالله پرواز کند، خاطرنشان کرد: اولین مرحله قرب این است که بر هواهای نفسانی خود غالب شویم و اگر غیر این باشد عمر را از دست داده و قدمی به جلو حرکت نخواهیم کرد.

حجت‌الاسلام عبادی بیان داشت: در گذشته که ارتباط با فرهنگ بیگانه کم بود، نه تنها علما بلکه مردم عادی نیز حواسشان جمع بود که نفس حیوانی بر آنان غالب نشود.


وی با بیان اینکه یکی از خواص روزه این است که در آدمی تقوا ایجاد می‌کند، گفت: تقوا به انسان بصیرت می‌دهد که بین حق و ناحق فرق بگذارد و با ابزاری که خدا به او داده از جمله عقل و دین، بر خویشتن مسلط گردد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی افزود: انسان در راه ایجاد عزم، اراده و استقلال خویش نباید به‌دنبال هواهای نفسانی حرکت کند، و الا نفس تا بدترین جاها انسان را به دنبال خود می‌کشد.

حجت‌الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به اینکه دومین مرحله عبودیت تسلط بر تخیلات است که شاید همه آن را در عبادت‌ها و نماز تجربه کرده باشیم، گفت: مرحله سوم خلع بدن است و این یعنی اینکه روح انسان در استقلال بدن به جایی برسد که به اختیار خودش از بدن جدا شود.

وی خاطر نشان کرد: ما به دنبال هر چیزی حرکت می‌کنیم و همه را می‌شناسیم، اما انسان را نمی‌شناسیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شما امروز باید بشر را از زیر بار حیوان‌های ضدانسانی نجات دهید، تصریح کرد: دنیا امروز به پیام انقلاب نیاز دارد و شما مسئول رساندن این پیام به کل جهان هستید.

حجت‌الاسلام عبادی مطرح کرد: امروز می‌بینید که بشر در چه وضعیتی قرار دارد و ظلم به بالاترین درجه خود رسیده است و دشمنان انسانیت، با مردم کشورهای ضعیف چه می‌کنند، لذا شما جوانان باید پیام اسلام، انقلاب، دین و انسانیت را به دنیا انتقال دهید و آن زمانی خواهد بود که همت کنید و در جهت خودسازی وارد یک رسالت بزرگ در دوره آخرالزمانی شوید، لذا خود را کم نشمرید و کم نفروشید تا در این فریاد عدالت‌خواهی که دنیا را پر کرده شما منادی آن باشید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو