دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٤٧٩٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١١ خرداد ١٣٩٨
 
آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در جمع دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه گلستان:
حضور روحانیت در فضای دانشگاه نعمت و اثر بخش است
حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی گفت: حضور روحانیت در فضای دانشگاه نعمت و اثر بخش است و این کار خوب و پسندیده که توسط مقام معظم رهبری در دانشگاه پایه گذاری شد اثرات مثبتی بر جوانان دانشگاهی دارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیت الله العظمی علوی گرگانی در جمع دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه گلستان گفت: حضور روحانیت در فضای دانشگاه نعمت و اثر بخش است. و این کار خوب و پسندیده که توسط مقام معظم رهبری در دانشگاه پایه گذاری شد اثرات مثبتی بر جوانان دانشگاهی دارد و خدمت در این عرصه توفیقی است که خداوند به شما روحانیت عنایت فرموده است.

 آیت الله العظمی علوی گرگانی در ادامه خطاب به دانشجویان فرمودند: اگر شما جوانان آن حالت درونی خود را به وسیله ائمه معصومین علیه السلام در معرض قرار دهید و آن را تزکیه کنید این برای شما سعادت است در تزکیه کردن آن است که عمل خود را به عنوان مصداقی از عمل های مخلص باشد و از عمل های دارای اخلاص باشد چون مسئله اخلاص سخت ترین موضوعات در مقام عمل است.

وی افزود امام صادق (ع) میفرمایند المُخلَصِین علی خَطَرٍ عَظیمٍ باید از خداوند بخواهیم که به عمل های ما اخلاص بدهد چون جوهره هر عملی اخلاص آن عمل است، اخلاص در عمل از مسائل بسیار مهم در اعمال عبادی است و شما جوانان به آن اهتمام داشته باشید همه ما عمل عبادی داریم ببینیم چقدر آن خالصانه و مورد رضایت خداوند است باید از خداوند بخواهیم تا عمل های ما را مورد رضایت خودش قرار دهد اخلاص بهترین چیزی است که انسان به دنبال آن باید باشد.

آیت الله العظمی علوی گرگانی سپس از حضور دانشجویان فعال فرهنگی و هماهنگ کنندگان این جلسه قدردانی نمودند.

در دیدار آیت الله العظمی علوی گرگانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان حجت الاسلام جلال گفت: فضای دانشگاه در مسائل دینی فضای بسیار خوبی دارد و همیشه در ایام تبلیغی و ماه مبارک رمضان مبلغینی از قم جهت امر تبلیغ در فضای این دانشگاه می آیند.

وی سپس افزود: این جمع دانشجویی که خدمت حضرتعالی آمده‌اند از دانشجویان متدین و انقلابی و پیگیری مسائل دینی و شرعی هستند و مراجعات خوبی به دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه دارند این جوانان در مراسمات مذهبی که در دانشگاه برای اهل بیت (ع) برگزار می‌شود حضوری فعال دارند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو