دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٤٨٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام دکتر جلیلی در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس:
اندیشه مقاومت متأثر از آموزه‌هاى انقلاب اسلامى ایران است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی: اندیشه مقاومت متأثر از آموزه‌هاى انقلاب اسلامى ایران، میان فلسطینیان مهم‌ترین مانع اجراى معامله قرن خواهد بود.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر جلیل جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس با اشاره به معامله قرن به عنوان سند خیانت اعراب و غرب به فلسطین گفت: كشورهاى عربى با همراهى آمریكا و رژیم صهیونیستى براساس طرحى هماهنگ شده به‌دنبال تحمیل سند خیانت‌بار بر مردم فلسطین با عنوان معامله قرن هستند که این طرح براساس الگویى است كه ترامپ آن‌را با همراهى برخى كشورهاى عربى ارائه خواهد داد.

دکتر جلیلی افزود: براساس طرح پیشنهادى دولت آمریكا حق بازگشت فلسطینى‌ها حذف و شهر اشغالى قدس به صهیونیست‌ها واگذار مى‌شود و به‌جاى آن منطقه ابودیس در كرانه باخترى را براى فلسطینى‌ها در نظر گرفته‌اند. همچنین چیزى كه از این توافق‌نامه‌ها و معامله‌هاى سیاسى مشخص شده، گرایش كامل به سمت عادى‌سازى علنى سیاسى و فرهنگى و اقتصادى با رژیم صهیونیستى است كه رهبرى آن برعهده عربستان سعودى است. حمله به فلسطینى‌ها در نوار غزه و منطقه كرانه باخترى تنها با این هدف صورت‌مى گیرد كه فلسطینى‌ها را از این مناطق به مناطق مرزى با اردن و صحراى سینا كوچ دهند. جالب اینجاست كه این حملات با حمایت مستقیم برخى كشورهاى عربى صورت‌ مى‌گیرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی افزود: خروجى این طرح بر دو پایه استوار شده است: اول؛ به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستى در منطقه و دوم؛ حل مسأله فلسطین-رژیم صهیونیستى و دادن حاكمیت سرزمینى به صهیونیست‌ها.

جلیلی با اشاره به موانع پیشروى طرح معامله قرن تاکید کرد: اولین و مهم‌ترین مانع اجراى معامله قرن گسترش و تقویت‌انگیزه‌هاى مقاومت در جامعه فلسطین است. اندیشه مقاومت میان فلسطینیان كه متأثر از آموزه‌هاى انقلاب اسلامى ایران است، باعث شده ایستادگى و پیروزى غزه دست برتر را در مقابل رژیم صهیونیستى داشته باشند. در این برترى، مهم‌تر از توان نظامى گروه‌هاى مقاومت كه ارتش اسرائیل را به چالش كشیده است، روحیه مقاومت و باور فلسطینیان به این‌ است كه ایستادگى در مقابل صهیونیسم درنهایت به نتیجه خواهد رسید. فلسطینیان ساكن غزه چندین سال است در شرایط بسیار سختى زندگى مى‌كنند و حتى نیازهاى اولیه خود را به‌سبب محاصره اقتصادى غزه توسط رژیم صهیونیستى به سختى تأمین مى‌كنند، اما این مشكلات سبب نشده تا گزینه سازش را بر مقاومت ترجیح دهند.

وی در ادامه به بیان موانع پیش‌روی معامله قرن پرداخت و گفت: مانع بزرگ دیگر پیش‌روى اجراى طرح معامله قرن، برترى جمعیت فلسطینى بر یهودى در كلیّت خاك فلسطین است و درحالى كه صهیونیست‌ها در فكر مهاجرت معكوس، ناامیدى و دیگر مشكلات اجتماعى هستند، فلسطینیان سرشار از انگیزه‌هاى مقاومت، افزایش جمعیت خود را راهى جهت مقابله با رژیم صهیونیستى مى‌دانند. در حال حاضر با وجود تلاش‌هاى زیاد سران اسرائیل جهت افزایش جمعیت یهود و سیاست‌هاى تشویقى براى جذب یهودیان سراسر جهان و هم‌چنین با وجود این‌كه آمار درستى از تعداد فلسطینیان سرزمین‌هاى اشغالى ارائه نمى‌دهند، با این‌همه به‌شدّت نگران افزایش جمعیت فلسطینى‌ها هستند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود گفت: علاوه‌بر آنچه گذشت، سیر تحولات منطقه طى سال‌هاى اخیر به‌وضوح شكست طرح‌هاى آمریكایى-اسرائیلى در منطقه را نشان مى‌دهد. بازیگرى فعّال جمهورى اسلامى ایران در منطقه همراه با نیروهاى مقاومت اسلامى علیه تروریسم تكفیرى، زمینه ارتقای قدرت منطقه‌اى ایران و محور مقاومت را فراهم كرده است و اكنون هیچ طرحى در غرب آسیا بدون نظر جمهورى اسلامى ایران قابل‌اجرا نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه حتى نیروهاى وابسته به جمهورى اسلامى همچون حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامى فلسطین، به تنهایى قادر به تغییر معادلات منطقه‌اى به ضرر محور غربى-عربى-عبرى هستند و تمامى تحرّكات رژیم صهیونیستى درون مرزهاى اشغالى خلاصه‌شده است؛ بنابراین بسیار دور از ذهن است كه آمریكایى‌ها با اقدامات نمایشى همچون انتقال سفارت خود به قدس و یا تشویق اعراب به عادی‌سازى روابط با رژیم صهیونیستى بتوانند معادلات منطقه را به سود رژیم صهیونیستى تغییر دهند. آنچه این معادلات را تغییر مى‌دهد نیروى انسانى باانگیزه و مقاوم است و این نیروى انسانى منطقه امید و الگوى خود را جمهورى اسلامى ایران مى‌داند تا سعودى‌هاى وابسته به آمریكا.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو