دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٠١٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام شاهدی در مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی:
امام خمینی(ره) تجلی آیات سیاسی–اجتماعی قرآن کریم در عصر غیبت است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی سهند تبریز گفت: امام خمینی(ره) تجلی آیات سیاسی–اجتماعی قرآن کریم در عصر غیبت است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در مسجد دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه حضور داشتند، حجت‌الاسلام شاهدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی سهند به ایراد سخنرانی پرداخت و در خصوص شخصیت ذو ابعاد امام امت(ره) گفت: امام راحل(ره) تجلی بارز آیات سیاسی اجتماعی قرآن کریم هستند، زیرا بعد از قرن ها که جریان غالب در مکتب تشیع، سکوت پیشه ساختن، تقیه و اطاعت از حاکمان جور و حتی پذیرش سلطه مستکبران جهانی بود، ایشان با کشیدن خط بطلان بر همه نقشه های شوم و باطل کردن سحر آنها، عزت و کرامت و استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد و همه تحولات جاری در دنیای مادی را متحول ساخت و عصر جدیدی را رقم زد و بار دیگر احکام و معارف قرآن را در همه ابعاد زندگی به منصه ظهور رساند.

وی ادامه داد: بسیاری از خواص در طول قرن های متمادی تصور داشتند که در شرایط عصر غیبت نمی شود کاری از پیش برد و چاره ای جز کنار آمدن با شرایط تحمیلی دشمن نیست، درحالیکه همین سکوت ها و تحلیل های نابجا سبب غیبت ولی خدا(عج) و حاکمیت دشمنان دین خدا می شود و اگر روند به همین صورت ادامه پیدا می کرد، امید به ظهور حضرت بی معنی می شد، چرا که رهبری برای امت ترسو، بی خاصیت و منفعل، محکوم به شکست است و امام راحل با قیام خود، روح شجاعت و امید به نصرت الهی را در جان امت دمید و پوشالی بودن قدرت دشمنان دین را ثابت کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی سهند تأکید کرد: سه ویژگی در امام امت(ره) وجود داشت: ایمان به خدا، ایمان به راه و هدف خود و ایمان به مردم خود. آن حضرت، تسلیم بودن در برابر ذات اقدس احدیت، تکیه بر قدرت لایزال الهی و یقین به نصرت پروردگار را در حیات طیبه خویش نهادینه ساخته بود و از چیزی غیر از خدا نمی ترسید و از این رو، راه و مقصد خود را می شناخت و به همراهی مردم باور داشت.

حجت الاسلام شاهدی ضمن مقایسه دو الگو و دو نظام معرفتیِ دینی–اسلامی و لیبرال دموکراسی غربی در انجام محاسبات و سیاستگذاری ها برای رسیدن به اهداف گفت: در طول این چهل سال و قبل از آن در دوران مبارزات، جهانیان نتیجه صبغه الهی داشتن و الهام گرفتن رهبران سیاسی از تعالیم دینی و عمل به احکام سیاسی اجتماعی قرآن را مشاهده کردند و همچنان مشاهده می کنند و به شکست های پی در پی جبهه کفر و دشمنان انقلاب اسلامی اذعان دارند.

وی در ادامه افزود: برای نمونه می توان به موارد متعددی از نقشه ها و توطئه های فکری و عملی دشمنان انقلاب اشاره نمود، که محاسبات آنها جملگی به شکست انجامیده است:

۱- رئیس جمهور وقت آمریکا در دی ماه سال ۱۳۵۶، ایران را جزیره ثبات منطقه خواند، چراکه اقتدار حکومت ایران در آن ایام از لحاظ امکانات نظامی، ارتش، نیروی اطلاعاتی، درآمد نفتی و تعاملات بین المللی نسبت به قبل از آن بی سابقه بود و از سوی همه قدرت های شرق و غرب، به ویژه آمریکا پشتیبانی می شد، اما رهبر دینی ایران، در همان ایام وعده پیروزی می داد و شکست حتمی نظام شاهنشاهی را پیش بینی می کرد و این امر یک سال بعد و در بهمن ۵۷ محقق گردید.

۲- حمله نظامی آمریکا به ایران با نام پنجه عقاب و ورود آنها به صحرای طبس به منظور آزادی گروگان های آمریکایی همزمان با آغاز تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی و تحریک قومیت ها و گروهها به شورش و نافرمانی، شکست قریب الوقوع انقلاب را نوید می داد، اما نه تنها عملیات با شکست مواجه گردید و روشنگری های حضرت امام، بهانه را از دست فرصت طلبان گرفت، بلکه افتضاح سیاسی سردمداران کاخ سفید را درپی داشت و سبب شکست آقای کارتر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تحقیر یکی از بلوک قدرتمند جهان در برابر انقلاب نوپای ایران شد.

۳- حمله نظامی دولت بعثی عراق و تحمیل جنگ نابرابر علیه کشور عزیز ایران با محاسبه ناکارآمدی نیروهای ارتش و سپاه در سال ۱۳۵۹ آغاز شد، اما ارتش به ظاهر مقتدر عراق با وجود پشتیبانی از سوی قدرت های شرق و غرب و همزمان با تحریم بی سابقه اقتصادی و تسلیحاتی ایران، با شکست مواجه شد و ارتش عراق با ذلت تمام عقب نشست.

۴- دشمنان انقلاب پس از شکست در جنگ نظامی و عاجز ماندن از غلبه بر ملت ایران، دست به تهاجم فرهنگی زدند و باورها و فرهنگ اصل مردم مسلمان ایران را نشانه رفتند و در این راه میلیاردها دلار هزینه کرده و می کنند، اما با وجود موفقیت های جزئی دشمن و نفوذ سبک زندگی غربی در ایران، عشق به دین اسلام و تعمیق باورهای دینی روز به روز بیشتر می شود و نشانه های محسوس و ملموس آن در ایام محرم و شب های قدر و گسیل شدن سیل جمعیت بویژه نسل جوان بسوی مساجد وحسینیه ها به وضوح دیده می شود.

۵- به قدرت رسیدن جریان اصلاحات در دهه هفتاد، دشمن را گرفتار محاسبه غلطِ تشبیه حکومت ایران با حکومت اتحاد جماهیر شوروی قبل از فروپاشی کرد؛ به گونه ای که رئیس جریان اصلاحات را به میخائیل گورباچف تشبیه کردند و فروپاشی نظام از درون را پیش بینی نمودند، غافل از اینکه اولاً در درون خود جریان اصلاحات، بسیاری به اصل نظام انقلاب اسلامی وفادار هستند و در راه دفاع از انقلاب، مقابل دشمنان می ایستند. ثانیاً در نظام انقلاب اسلامی، سخن اول و آخر را مردم و رهبری امت می زنند، نه گروههای سیاسی. از این رو، تیر دشمن ابن بار نیز به سنگ خورد.

۶. در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، دشمنان انقلاب در یک اقدام مرموزانه و از پیش طراحی شده، فتنه عظیمی را در داخل ایران و به بهانه شفاف نبودن انتخابات به راه انداختند و همه عوامل خود، اعم از نیروهای سلطنت طلب، مجاهدین خلق، بهائی ها، ملی گراها و مانند آن را در داخل و خارج از کشور به میدان آوردند و با غول رسانه ای و شبکه های اطلاعاتی خویش، فضای سیاسی کشور را بدست گرفتند، تا جایی که جمع قابل توجی از نیروهای خودی و وابسته به انقلاب نیز فریب خوردند و ناخواسته نقش پیاده نظام دشمن را بازی کردند، اما دیری نگذشت که کل فتنه با همه ابعادش با بصیرت افزایی رهبر امت و هوشیاری ملت به گِل نشست و دشمنان ملت برای چندمین بار شکست خوردند.

۷- دشمنان قسم خورده انقلاب در سال های اخیر با به وجود آوردن داعش و گروههای تروریستی در خاورمیانه، سعی در از بین بردن امنیت منطقه با ساقط نمودن حکومت های قانونی و متلاشی ساختن زیرساخت های آنان از یک سو، تضمین امنیت اسرائیل از دیگر سو و سرانجام رسیدن به مرزهای ایران و تهاجم همه جانبه به داخل ایران از جانب سوم بودند، اما نتیجه این همه ترفند دشمن و سرمایه گذاری سنگین آنان، منجر به شکست گروههای تروریستی از یک طرف، تحکیم پایه حکومت های متکی به آرای ملت از طرف دیگر و تقویت نیروهای مقاومت و سنگر گرفتن آنها در اطراف مرزهای اسرائیل از جانب سوم شد و قدرت مانور ایران را افزایش داد و اکنون کار به جایی رسیده است که دشمنان انقلاب با همه توانی که دارند و با وجود تأمین شدن هزینه های جنگی با دلارهای نفتی، برای مقابله با نیروهای مقاومت و در محاصره افتاده غزه و یمن سردرگم هستند و به بن بست رسیده اند.

۸- تحریم اقتصادی دشمنان ایران علیرغم اینکه در سال های اخیر به اوج خود رسیده است، اما مسأله جدیدی نیست و از عمر آن بیش از چهل سال می گذرد و مردم باهوش و دشمن شناس ایران با وجود تحمل سختی ها و فشارهای معیشتی، از این گردنه نیز به سلامت عبور خواهند کرد و با اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر منابع مادی و معنوی داخلی، قدرتمند تر از همیشه ظاهر خواهند شد.

حجت الاسلام شاهدی در پایان متذکر شد: ما در این پیروزی ها و دستیابی به این عزت و سربلندی مدیون بنیانگذار انقلاب اسلامی هستیم و خدا را شاکریم که اگر توفیق درک حضرات معصومین(ع) را در عصر حضور نداشته ایم، توفیق درک امام راحل را که از سلاله پاک آن بزرگواران است، در عصر غیبت به ما عنایت فرمود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو