دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٠٢٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام امامی در مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی:
عزت امروز کشور در سایه ولایت الهی است که حضرت امام(ره) برای ما به ارمغان آورده است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: عزت امروز کشور در سایه ولایت الهی است که حضرت امام(ره) برای ما به ارمغان آورده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به مناسبت سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مراسمی با حضور کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه سخنان خود را با تبیین و شرح فضای حاکم بر زمانه حضرت امام(ره) آغاز کرد و گفت: برای شناختن انسانهای بزرگ لازم است شرایط آن عصر و زمان را تا حدودی بشناسیم؛ دنیایی که امام در آن به ظهور می رسد دنیای دوقطبی کمونیسم و کاپیتالیسم بود که اجازه نفس کشیدن برای هیچ مکتب سوم را نمی دادند، کمونیسم که به سرکردگی شوروی سابق و چین خود را تا مرزهای آمریکا رسانده بود و کاپیتالیسمی که به بهانه مبارزه با کمونیسم چندین پیمان و معاهده بین‌المللی با کشورهای جهان ایجاد کرده بود که می‌توان به ناتو در اروپا، سنتو در خاورمیانه و سیتو از خاورمیانه به سمت شرق آسیا اشاره کرد.

وی ادامه داد: در آن عصر به دلیل گسترش این دو مکتب به هیچ عنوان اجازه تبلیغات دین داری داده نمی شد و به شدت با آن مبارزه می شد، به طور مثال در کشورهای تحت نفوذ کمونیسم همچون آذربایجان زمان شوروی و نخجوان کنونی چندین هزار مسجد را به اسطبل حیوانات تبدیل کردند. همین رویکرد به گونه دیگری در دنیای غرب و کاپیتالیسم نیز وجود داشت به طوری که تاکید می شد تاریخ انقضای دین تمام شده است و سخنان افرادی همچون نیچه در دنیای غرب که می‌گفت «خدا مرده است» و عقاید مارکس را که دین را افیون توده ها می‌دانست علم شده بود.

امامی در ادامه افزود: در این فضای به شدت خفقان علیه دین و معنویت گرایشات به عقل گرایی افراطی و صنعتی شدن برخی از قدرت های دنیا و روی آوردن به عقل حسابگر مادی را نیز باید اضافه کرد. علاوه بر موارد ذکر شده باید فضای ارباب و رعیتی و ملوک الطوایفی آن دوران که نه تنها در ایران بلکه در اکثر جوامع آن زمانه وجود داشت نیز اشاره کرد؛ البته باید گفت که امروزه نیز تفکر ارباب و رعیتی به طور نوین و مدرن ظهور و بروز یافته است و اگر در این زمان نیز در راستای اهداف استکبار جهانی حرکت نکنید و سعی در مستقل شدن داشته باشید، شما نیز برده‌اید ولو اگر سیاهپوست هم نباشید. شما با در نظر گرفتن چنین فضایی خواهید دید که کار امام(ره) یک معجزه بود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه سخنان خود گفت: امام(ره) به معنای واقعی کلمه روح الله بود، شما به نوشته ها و سخنان هنری کیسینجر استراتژیست بزرگ آمریکا در مورد امام توجه کنید که اعتراف می‌کنند ما توان خوانش ذهن حضرت امام رحمت الله را نداشتیم، زیرا امام به سرعت نسبت به مسائل روز تصمیم گیری می‌کردند، شما وقتی به عمق این حرف پی می برید که بدانید هنری کیسینجر و افرادی از این قبیل دارای چه نفوذ و قدرتی در جوامع غربی هستند.

حجت‌الاسلام امامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام برای شروع و به اتمام رساندن انقلاب اسلامی به چند موضوع و مسئله نیاز داشت که یکی از آن ها همت الهی بود. ارتباط امام(ره) با خداوند در این عصر بی‌نظیر است، شما عرفان امام خمینی را در تمام اعمال و رفتار و سیره ایشان می‌بینید، امام (ره) دنیا را به محضر خداوند می‌دیدند. این سخن شعار نیست به طوری که خبرنگاران سراسر جهان ساده‌زیستی و اقتدار در برخورد با ابرقدرت جهان را اشاره کردند.

امامی در بخش دیگری از سخنان خود به سیره علمی امام اشاره کرد و گفت: بنده به قاطعیت اعلام می‌کنم که در طول تاریخ ۳هزار ساله ایران هیچ حاکمی به اندازه امام مقتدر باسواد و اهل معنویت نبوده است، ایران اولین بار در ۲۵۰۰ سال پیش و با زور شمشیر و جنگ توانست خود را به مرزهای مدیترانه برساند و برای بار دوم بعد از انقلاب جمهوری اسلامی توانسته است. امروزه تفکرات و ایدئولوژی انقلاب و امام از مرزهای چین و افغانستان تا مرزهای اروپا کشیده شده است. امروزه نه تنها اندیشه های امام به فراسوی مرزها انتقال یافته، بلکه تکثیر نیز یافته است. شما شیخ نمر در عربستان، سید حسن نصرالله در لبنان، شیخ زکزاکی در نیجریه، شیخ عیسی قاسم در بحرین، قدرت نظامی حزب الله لبنان و رزمندگان حماس در فلسطین و مبارزان غیور یمنی را می بینید که همگی از ثمرات و اندیشه‌های عدالت‌خواهانه امام خمینی و انقلاب اسلامی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: امام توجه به امور مسلمین را از واجبات می‌دانست و به همین دلیل از روزهای نخست مسئله فلسطین را اعلام کرد و گفت که فلسطین پاره تن اسلام است و به هیچ عنوان نگاه شیعه و سنی در سیره امام وجود نداشت.

وی افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که حضرت امام تا دقایق آخر عمر خود پیگیر آن بودند و هرگز از آن کوتاه نیامدند، بحث مبارزه با استکبار جهانی بود. موضوعی که تمام کشورهای دنیا از آن آسیب دیده‌اند و با اندک مطالعه در تاریخ ۲۵۰ ساله آمریکا می‌بینیم که سراسر تاریخ این کشور مملو از جنایت و جنگ بوده است، اکنون شما ببینید سربازان و کماندوهای تا دندان مسلح کشوری با این سابقه در مقابل جوانان پاسدار ما در دریای خلیج فارس چگونه عاجزانه به گریه و التماس می‌افتند. تمام این عزت در سایه ولایت الهی است که حضرت امام برای این کشور به ارمغان آوردند و ما باید قدردان این نعمت باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو