دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥١٦٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨
 
در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی برگزار گردید؛
جلسه تخصصی هم‌اندیشی اساتید با موضوع «آسیب‌های اشرافی‌گری در نظام اسلامی»
جلسه تخصصی هم‌اندیشی اساتید با موضوع «آسیب‌های اشرافی‌گری در نظام اسلامی» در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه تخصصی هم اندیشی اساتید با موضوع  آسیب‌های اشرافی‌گری در نظام اسلامی با حضور حجت‌الاسلام دکتر جلیلی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی و دکتر حسین عباسی دبیر هم‌اندیشی و تعدادی از اساتید هیئت علمی و نخبگان دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی برگزار گردید.

حجت‌الاسلام جلیلی ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر و تشکر از اساتید و با اشاره به مهم بودن مقوله اشرافی‌گری در نظام اسلامی، یکی از نمودهای تزکیه نفس را عدم گرایش به مادیات دانستند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان حجت‌الاسلام علیانسب نیز با اشاره به شعارهای انقلاب اسلامی گفت: که انقلاب اسلامی به مردم هیچ قولی نداده به جز یک شعار و آن هم انقلاب و مبارزه علیه استکبار اعم از داخلی و خارجی. انقلاب اسلامی ایران به مردم قول مقابله علیه کاخ نشینی و استکبار داده و جمهوری اسلامی با گرفتن دست مستضعفین به این شعار خود جامه عمل پوشانده است.

وی با استناد به نامه حضرت علی(علیه السلام) به مالک اشتر که می‌فرمایند: «ای مالک اگر اشرافی‌گران سرکار آیند تمام هم و غمشان را در تامین منافع ثروتمندان خواهند گذاشت»، بیان کرد: اگر اشرافی گری در جامعه اسلامی باشد، در این صورت فقیر فقیرتر و ثروتمند روز به روز ثروتمندتر خواهند شد.


علیانسب خاطرنشان کرد: اشرافی گری کار خودش را خواهد کرد. اگر چه عمدی باشد و یا غیر عمدی و اگر تربیت اخلاقی نباشد و فرهنگ شهروندی ایجاد نشود نمی‌توان با این معزل مقابله کرد.

همچنین در این جلسه اساتید به بیان نظرات خود درباره آسیب ها وعوامل اشرافی گری در نظام اسلامی پرداختند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو