دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥١٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام هاشمی در جمع دانشجویان:
انتظار می‌رود دانشجویان تحصیل، تهذیب و توانمندی علمی را هدف خود قرار داد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: انتظار می‌رود دانشجویان تحصیل، تهذیب و توانمندی علمی را هدف خود قرار داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید محمدباقر هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جمع دانشجویان گفت: همه برنامه‌های درخواستی از سوی تشکلها، کانونها، دانشجویان، اساتید و کارکنان در موضوعات مختلف و در قالبهای گوناگون، باید در چارچوب آیین‌نامه‌ها و مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و برنامه‌های وزارتخانه و باتوجه به ظرفیت‌ها و امکانات و ملاحظات بودجه‌ای باشد و هیچکس نباید سلیقه‌ای عمل کند و مجریان باید شئونات اسلامی، دانشگاهی و محتوایی برنامه‌ها را مدنظر قرار دهند و در راستای روشنگری و شادابی به معنای حقیقی و ارتقای همه جانبه دانشگاه باتوجه به مصوبات شورای فرهنگی دانشگاه گام بردارد.

وی در ادامه افزود: انتظار است دانشجویان تحصیل، تهذیب و توانمندی علمی را هدف خود قرار داده و بیشترین مطالبه را با رویکرد علمی جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مطرح نمایند و امید است با سیاستگزاری و برنامه ریزی درست و تدوین نقشه جامع علمی از دانشگاه آموزش محور و پژوهش محور به سوی دانشگاه محصول محور، پاسخگو محور و ظرفیت محور حرکت سازنده ای را رقم بزنیم و تحول عظیمی را در جامعه شاهد باشیم. مطالبه جدی مسئولان از دانشجویان بعنوان آینده سازان و مدیران جامعه حرکت بر مدار اخلاق حسنه، معنویت، توجه به آموزه‌های قرآنی و رعایت شئون دانشجویی در همه عرصه ها و ابعاد است.

هاشمی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی، معنویت، خداباوری، عبودیت و بندگی، تعهد و مسئولیت پذیری، تمسک به قرآن و توجه به شعائر الهی بخصوص نماز را بهترین راه مصونیت بخشی در تقابل با آسیب‌ها ذکر کرد.

در ادامه جلسه به سؤالات گوناگون دانشجویان در موضوعات مختلف پاسخ داده شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو