دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٢٥٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب در مراسم عقد زوج دانشجو و در جوار مرقد شهدای گمنام:
ازدواج‌هراسی، یک آسیب‌ اجتماعی بزرگ است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد هنگام قرِاِئت خطبه عقد زوج دانشجو در جوار شهدای گمنام گفت: ازدواج‌هراسی یک آسیب‌ اجتماعی بزرگ است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، یک زوج دانشجو دانشگاه علوم پزشکی گناباد زندگی خود را در جوار شهدای گمنام آغاز کردند و حجت‌الاسلام صادقی‌نسب خطبه عقد این زوج دانشجو را قرائت کردند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حاشیه این مراسم از ازدواج‌هراسی به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی بزرگ کنونی یاد کرد و افزود: جوانان وقتی به مهریه‌های سنگین و هزینه‌ بالای تشریفات ازدواج فکر می‌کنند، هراسی در دلشان ایجاد می‌شود و ازدواجشان به تاخیر می‌افتد.

حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب با تاکید بر اینکه جوانهای مومن و انقلابی می‌توانند با سنت‌شکنی در مراسم ازدواج و برگزاری مراسم ازدواج آسان، برای سایرین الگوهای خوب و موفقی باشند.

وی با اشاره به اینکه جوانان دانشجو می‌توانند پس از عقد، تا موقع فراهم شدن شرایط برای زندگی مشترک، در منزل پدر زندگی کنند، گفت: اگر ازدواج جوانان به دلایل مختلف به تاخیر بیفتد، ممکن است پس از گذشت دوران جوانی، فرد همه شرایط از جمله کار، خانه و ... را داشته ولی دیگری رغبتی به ازدواج نداشته باشد.

ازدواج‌های دانشجویی، ازدواج‌هایی پایدار و باثبات‌تر است رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز، ازدواج‌های دانشجویی را ازدواج‌های پایدار و باثبات دانست و افزود: ازدواج در دوران دانشجویی به دلیل شناختی که طرفین از هم پیدا می‌کنند، ازدواج‌های پایدارتری است. دکتر جواد باذلی افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های دوران دانشجویی این است که به دلیل نداشتن درآمد و مواجه بودن دانشجویان با کمبودهای مالی، زوجین سطح توقع پایین‌تری دارند که این امر در استحکام خانواده نقش موثری دارد.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تلاش می‌کند تا شرایط لازم برای ازواج ‌آسان دانشجویان فراهم نماید، خاطرنشان کرد: متاسفانه سن ازدواج به دلایل متعددی بالا رفته است که این امر، تبعاتی برای خانواده‌ها و جامعه دارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو