دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٢٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عباسی در افتتاحیه طرح ‌ضیافت اندیشه اساتید:
دانشگاه موتور پیشران کشور است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینای همدان گفت: دانشگاه موتور پیشران کشور است و باید نقش خود را در حوزه های گوناگون درست و صحیح در جهت ارتقا جامعه ایفا کند .

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در افتتاحیه طرح ‌ضیافت اندیشه اساتید، ضمن خوش آمد به اساتید شرکت کننده طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه از مشارکت بالای اساتید در این طرح خبر داد.

وی عناوین مباحث این طرح را موضوعاتی از قبیل روشنفکری دینی، غرب شناسی و تارخ مذاهب اسلامی معرفی کرد که شرکت کنندگان به همراه مدرسین طرح به گفت وگو می‌نشینند.

وی افزود: فضایی که در آن امکان تخاطب، گفتمان و گفت وگو فراهم باشد مورد نیاز اساتید است.

عباسی خاطرنشان کرد: اسلام توصیه‌های فراوانی به علم، جایگاه عالم و علم آوزی دارد. البته علمی که در خدمت بشریت الهی باشد؛ علم بدون تهذب و ایمان خواسته بشریت را بر آورده نمی‌کند، مگر بشریتی که نگاه سرمایه داری و مارکسیستی دارد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان ادامه داد: عضو هیات علمی دانشگاه وظیفه خطیر و بزرگی برعهده دارد و علاوه بر وظیفه، آموزشی وظیفه تربیتی هم دارد که باید به اندازه کافی به این وظیفه هم اهتمام داشته باشد. استاد باید خداگونه بیندیشند و عمل کنند؛ علمی که همراه با معنویت باشد ارزشمند است.

وی بیان کرد: بعد از انقلاب وظیفه نقش آفرینی و نشان دادن انسان الهی برعهده ما قرار گرفت که این نقش یکی از مسئولیت‌های استاد است. استاد برای تربیت نیروی متعالی اول باید دست خودش در دستان خدا، قرآن و اهل بیت باشد و در مسیر الهی حرکت کند.

حجت‌الاسلام عباسی افزود: اگر استاد الهی فکر و حرکت نکند، علاوه بر این که نمی‌تواند نقش آفرینی صحیحی داشته باشد، می‌تواند حتی نقش مخربی هم داشته باشد.

عباسی تاکید کرد: دشمن خط نفوذ خودش را از دانشگاه مشخص کرده و انحرافاتی را ایجاد کرده است.

وی تبیین کرد: استاد اسلامی باید در تراز اسلام و جمهوری اسلامی باشد و با توسل به روحیه جهادی نقش بارزی را در ایجاد تمدن اسلامی ایفا کند، در غیر این صورت دچار مشکل آفرین خواهد شد.

وی گفت: دانشگاه موتور پیشران کشور است و باید نقش خود را ایفا کند؛ اگر استاد نقش خود را در این حیطه پیدا نکند، نقشی در پیشرفت جامعه، دانشگاه و صنعت نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام عباسی اظهار داشت: شهید چمران استاد تراز انقلاب اسلامی بود و از علم به منزله وسیله‌ای در خدمت دین و در جهت تربیت انسان متعالی استفاده می‌کرد.

عباسی در پایان گفت: اگر دانشجویی مشکلی مانند مشکل سیاسی یا فرهنگی یا حتی دینی داشته باشد، بخشی از آن را استاد مقصر است، چون نتوانسته تبیین درستی را به دانشجو ارائه دهد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو