يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٥١٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام طاهری در دروه حیات طیبه دانشگاه علوم پزشکی قم:
گفتمان سازی بیانیه گام دوم رسالت ما دانشگاهیان در پیاده‌سازی این منشور و راهبرد عظیم است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مسلح شدن دانشجوی مومن، انقلابی و دلسوز نظام به سلاح ایمان و اخلاق و دانش و مهارت‌های زندگی و تکنولوژی روز و سواد قرآنی، سواد فرهنگی و سواد رسانه‌ای از مهمترین اولویت‌های زندگی آنان است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام طاهری در مراسم افتتاحیه دروه حیات طیبه دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مسلح شدن دانشجویی مومن، انقلابی و دلسوز نظام به سلاح ایمان و اخلاق و دانش و مهارت‌های زندگی و تکنولوژی روز و سواد قرآنی، سواد فرهنگی و سواد رسانه‌ای از مهمترین اولویت‌های زندگی آنان است. گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب اولین رسالت ما دانشگاهیان در پیاده سازی این منشور و راهبرد عظیم است.

در  این مراسم حجت الاسلام سید محمد طاهری خرم آبادی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: اگر با یک نگاه دقیق و متفکرانه به زندگی بشر امروز نگاه کنیم بشر امروز ناکام از دنیا می رود چون انسانی که طعم شیرین عدالت را نچشد، انسانی که حضور و مقام ولی خدا و انسان کامل را درک نکند، انسانی که به مقام عبودیت نرسد، انسانی که حیاتش حیات طیبه نباشد ناکام است.

وی تصریح کرد: برای رهایی از این ناکامی باید به عصری برویم که طعم عدالت و عبودیت و حیات طیبه را بچشیم و آن عصر، عصر ظهور است، هرچه دیرتر این اتفاق بیافتد خسارت بیشتری می بینیم، رنج بیشتری می‌بریم، ناکامی ها بیشتر خواهد شد و ما نقش پر رنگی در زمینه سازی ظهور داریم. «ولوان اشیاعنا وفقهم الله عای اجتماع من القلوب فی الوفاء بالعهد علیهم لما تاخر عنهم الیمن بلقائنا ولتعجلت لهم السعادت بمشاهدتنا» ما بعنوان یک دانشجو باید زمینه سازی برای تمدن مهدوی باشیم، تمدنی که رهبر معظم انقلاب اینگونه معرفی معرفی کردند جامعه‌ای که در آن هم علم هست هم پیشرفت است هم عزت است هم عدالت هست هم قدرت مقابله با امواج جهانی هست هم ثروت هست این تمدن اسلامی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو