يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٧٩٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام امامی در تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده ارومیه:
چادر بانوان محجبه پرچمی است برای نشان دادن اقتدار دین الهی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: چادر بانوان محجبه پرچمی برای نشان دادن اقتدار دین الهی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام منصور امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده ارومیه با اشاره به اهمیت و جایگاه والای حفظ حجاب گفت: شما رهروان مدافع حرم، همان‌هایی که برای دفاع از حرم اهل بیت جان دادند هستید. شما در راه دفاع از حریم الهی قدم بر می‌دارید. هر کدام از این چادرهای شما پرچمی است برای نشان دادن اقتدار دین الهی و حرمت فرمان الهی پس به خودتان ببالید. جا دارد چنین روزهایی را اول از همه به خودمان تبریک بگوییم.

وی ادامه داد: این فضل و کرامت پروردگار است که شامل تک تک شما عزیزان شده است که به عنوان علمداران وادی عفاف و حجاب باشید. جا دارد که این را به خودتان تبریک بگویید. خداوند را سربازانی است در آسمانها و زمین و شما جزء این سربازان و سردارانید. امام سجاد(ع) ملزم می‌کند ما را به این ذکر الهی که اگر موفق شدید به کار خیر، این را منت الهی بدانید. شما بصورت عملی ذکر خدا را می‌گویید. شخصی که چادر به سر می‌کند در واقع ذکر عملی پروردگار را به جا می آورد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه رعایت حجاب و به خصوص چادر را عبادت دانسته و آن را برابر با ذکر عملی پروردگار دانست و تصریح کرد: وقتی شخصی یک فرد چادری را می‌بیند، در واقع در حال توجه به حکم خداوند است و این ذکر عملی پروردگار است و این توفیق الهی است و باید قدر آن را بدانید. در کنار این مساله باید این را هم متوجه باشیم که اگر ما کاری را در راه خدا انجام می دهیم که باعث می شود علم دین خدا برافراشته شود، این معلول خوبی ما نیست، بلکه معلول لطف پروردگار است و انسان نباید مغرور به خود شود. این خدا همان خدایی است که با تار عنکبوتی جان پیامبرش را نجات داد. سیاهی چادرهای شما، همان نور شمع عفاف و حجاب و حکم الهی است که برافروختید. خداوند توسط همین سیاهی نورانی چادرهای شما دنیا را نور افشان خواهد کرد. برای رسیدن به قله‌ها سختی‌های بسیاری وجود دارد.

امامی در ادامه با اشاره به سختی‌های حفظ حجاب ادامه داد: امام علی(ع) به همه ما این را آموختند که ای مردم، اگر دنیای امروز همه بر علیه عفت ورزی و حجاب سنگر گرفتند، نترسید. اگر تعداد شما اندک است نترسید، چون خدا با شماست و خداوند متعال می تواند توسط تک تک شما دنیایی را نورانی بکند. شما در راه رسیدن به قله عبودیت هستید و برای اینکه حکم الهی زمین نماند حرکت می کنید. البته برای رسیدن به قله ها سختی های بسیاری وجود دارد. خداوند متعال میخواهد بفرماید که شما در مسیر قله های تعالی هستید. بدانید دره‌های ژرفی وجود دارد. امروز دشمن تمام امکانات خود را به صحنه آورده است. ما در دوره آخرالزمان هستیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه سخنان خود افزود: ما در دوره آخرالزمان هستیم، دوره تلاقی تمام الحاد با تمام ایمان. بخاطر همین است که نگهداری ایمان سخت است و مومنین دارای مرتبه والایی هستند. هرچه نگهداری ایمان سخت‌تر باشد، درجه ایمان هم بالاتر می‌رود. این ارزش و اهمیت شماست و باید متوجه این موضوع باشید، کسی که دنبال این است که فرمان الهی زمین نماند، رضایت الهی را کسب خواهد کرد. افراد بدحجاب که خود را پایبند احکام الهی نمی دانند، هرگز نمی توانند حس رضایت مندی پیدا کنند، چون همواره به دنبال تعریف و تمجید افراد دیگر هستند. مساله فقط مساله چادر و روسری نیست، بلکه مساله هویت زن است.

این استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به پشت پرده تفکر فمینیستی و سوء استفاده‌های جنسی از زنان با این شعار ذکر کرد: عزیزان دنیای امروز، دنیای الحاد پیچیده و نوین است. امروز استکبار جدید از همه ابزار خود برای نابودی هویت انسانی استفاده می کند. مساله فقط مساله چادر و روسری نیست، بلکه مساله هویت زن است که می‌خواهند آن را زیر سوال ببرند. امروز حامیان اصلی جریان فمنیستی مردان خبیثی هستند که می خواهند از راه اقتصاد جنسی کسب در آمد نمایند. در کشوری مثل کشور آلمان، اقتصاد جنسی از اقتصاد مواد مخدر پیشی گرفته است.

وی ادامه داد: اگر زن، هویت انسانی خود را از دست داد دیگر نمی تواند مادر خوبی باشد. رابرت مرداک غول رسانه های غربی اعلام کرده است که کاری خواهیم کرد که مقام مقدس بودن مادر در کشور ایران به لجن کشیده شود. آنها از ابزارهای رسانه ای نظیر سریال های ماهواره ای برای در هم کوبیدن بنیان های خانواده، برای از بین بردن هویت انسانی و اصیل زن استفاده می کند. آنها به دنبال این هستند که زن را به یک کالای جنسی تبدیل کنند. شیطان امروز با این حربه وارد میدان شده است. فقط مساله حجاب نیست، مساله هویت انسانی انسان هاست که میخواهند آنرا لکه دار کنند و به حول و قوه الهی نخواهند توانست حتی هرآنچه که دارند را رو کنند. آنها این آرزو را با خود به گور خواهند برد که زنان نجیب پیرو حضرت فاطمه(س) کشور ما را بی هویت کنند. هوشیاری و بیداری زن مسلمان باید در مقابل این هجمه‌های دشمن ایستادگی بکند. این حکم، حکم الهی است و خداوند این وعده را داده است که دین اسلام به یمن حضور امام زمان(ع) یک دین جهانی خواهد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو