يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٧٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام خیری در پنجمین دوره طرح سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
شادابی و نشاط از شاخصه‌های سلامت معنوی جامعه است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شادابی و نشاط از شاخصه‌های سلامت معنوی جامعه بوده و افراد متدین با وجود بیماری، دارای نشاط هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پنجمین دوره طرح سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور پرستاران، بهیاران و کمک بهیاران جهت آشنایی با احکام بیماران در سالن شهید شایانمهر دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزار گردید.

حجت الاسلام دکتر خیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم گفت: شادابی و نشاط از شاخصه‌های سلامت معنوی جامعه بوده و افراد متدین با وجود بیماری، دارای نشاط هستند.

وی اظهار کرد: طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت معنوی در کنار سلامت جسمی دارای اهمیت بوده و در صورت تحقق آن، پیامدهایی در جامعه خواهد داشت.

خیری افزود: یکی از شاخصه های سلامت معنوی یک جامعه، امیدوار بودن است؛ این شاخصه به خصوص در جامعه امروزی که ناامیدی بر فضای آن حاکم است، اهمیت بسیاری دارد.

حجت الاسلام خیری رضایت‌مندی، اطمینان قلبی و آرامش را از شاخصه های دیگر سلامت معنوی جامعه نام برد و گفت: ممکن است افرادی دارای درآمد کلانی باشند اما از وضعیت خود ناراضی باشند؛ همچنین افرادی هم هستند که با وجود بی بضاعت بودن از آرامش درونی خاصی برخوردار هستند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو