يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧١٤٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٦ مرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسنی در مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه محقق اردبیلی:
حفاظت و تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی یکی از مهمترین وظایف اساتید است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: حفاظت و تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی یکی از مهمترین وظایف اساتید است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ‌های استان اردبیل در مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد مقدس، ضمن یادآوری ارزش، عظمت و ثواب زیارتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به بیان احادیثی در این خصوص پرداخت و گفت: این توفیق نیازمند شکر و سپاسگزاری از خداوند متعال است.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در ادامه با بیان اینکه بحث اصلی ما دانش افزایی و معرفت افزایی است، گفت: برای رسیدن به توحید، جاودانگی و حقیقت کمال انسانیت راهی جز ولایت اهل بیت(علیهم السلام) و ولایت پذیری نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ارزش و جایگاه استاد پرداخت و با بیان آیه ۳۲ سوره مائده تاکید کرد: استاد کسی است که خداوند متعال توفیق هدایت و تربیت انسان را به او داده است و هم شأن و منزلت با امام قرار داده است، چراکه نجات یک نفر همانند آن است که همه انسانها را نجات داده باشیم.

حجت الاسلام حسنی در بخش پایانی صحبت های خود به تشریح حدیثی از امام رضا(علیه السلام) پرداخت و یادگیری سه خصلت برای مومن از خداوند متعال، نبی مکرم اسلام و امام معصوم را یادآور شد و تشریح کرد: ستار العیوب بودن، سازش با مردم و صبر در سختی‌ها و خوشی‌ها، هرکدام خصایص مهمی از خداوند متعال، نبی مکرم اسلام و امام معصوم هستند.

وی در پایان حفاظت و تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی را از مهمترین وظایف استادان عنوان نمود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو