دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧١٩١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صباحی در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:
فضای مجازی جوانان را تهدید می‌کند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان گفت: فضای مجازی امروز به‌صورت خطری بزرگ جوانان را تهدید می‌کند که باید در راستای فرهنگ‌سازی پیرامون خطرات این فضا به جوانان آموزش دهیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد صباحی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: در گذشته آرزوی همه ما این بود که روزی نیروهای متدین و فرهیخته‌ای در رأس کار قرار بگیرند و در اقشار مختلف به مردم خدمت کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان با اشاره به صرف هزینه‌های گزاف دشمنان برای نابودی فرهنگ جوانان ایران اسلامی افزود: فضای مجازی امروز به‌صورت خطری بزرگ جوانان را تهدید می‌کند که باید در راستای فرهنگ‌سازی پیرامون خطرات این فضا به جوانان آموزش دهیم.

وی گفت: در شرایط کنونی حضور استادان مذهبی، جمع‌های معنوی و فعالیت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیشتر حس می‌شود و معتقدیم می‌توان بیش از گذشته موفقیت‌هایی را کسب کرد.

بسیاری از تکالیف و وظایف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر دوش قشر فرهیخته و دانشگاهی است
حجت‌الاسلام محمدحسین قنادزاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: همدلی و همراهی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان زمینه‌ساز پیشرفت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی است که امیدواریم بیش از پیش شاهد آن باشیم.

وی اضافه کرد: وظیفه و تکلیف همه مدیران لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه بسیاری از تکالیف و وظایف این بیانیه بر دوش قشر فرهیخته و دانشگاهی است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به سرفصل مهم علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بیان کرد: توسعه علمی و پیشرفت همه‌جانبه کشور از دل دانشگاه‌ها بیرون خواهد آمد، امیدواریم استادان از دایره تدریس‌های سنتی خارج شده و علم بومی کشور را برای جوانان و دانشجویان تبیین کنند.

قنادزاده تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در موضوعات فرهنگی پیشتاز فعالیت‌های مختلف بوده و در برخی مناطق بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش عالی شهرستان‌ها محسوب می‌شود و می‌تواند نقش بی‌بدیل علمی، پژوهشی و فرهنگی خود را ایفا کند.

وی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را یکی از فعالیت‌های مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی دانست و توضیح داد: امیدواریم با حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم در زمینه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌صورت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی فعالیت‌های خوبی انجام دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان تشریح کرد: خدمت به مردم و سربازی در راه ولایت از وظایف مسئولان و مدیران است؛ امیدواریم با رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی و بسترسازی مناسب انجام شده بتوانیم به اهداف بلند انقلابی این دانشگاه جامه عمل بپوشانیم.

قنادزاده، خون شهدا را گران‌بهاترین میراث انقلاب اسلامی برای مسئولان دانست و گفت: تکلیف‌مداری و انقلابی‌گری یکی از شاخصه‌های اصلی مدیران محسوب می‌شود و این معیارها باید به خوبی در بین جوانان تبیین شود تا بتوانیم نسل بعدی مدیران در خور تمدن نوین اسلامی را تربیت کنیم.

با استفاده از نظریات دانشجویان و جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌ها، می‌توان از بحران‌ها و توطئه‌های دشمنان عبور کرد
حجت‌الاسلام حمید انصاریان،
مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان که در راستای فعالیت‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و تحقق منویات رهبر انقلاب اسلامی گام برداشتند، قدردانی می‌کنم.

وی اضافه کرد: کارهای ما باید برای رضای خدا و توشه‌ای برای آخرت قلمداد شود؛ امیدواریم بتوانیم در دنیا به نفع آخرت فعالیت کنیم تا از جمله خسران دیدگان نباشیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید باهنر استان کرمان آخرت‌گرایی و مرگ‌باوری را عامل مؤثری در تربیت انسان‌ها دانست و ادامه داد: اگر این عامل اعتقادی و اصلی دین اسلام را در فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها دخیل بدانیم، قطعاً با نتایج بهتری روبرو خواهیم شد.

انصاریان تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی در حال شکوفایی و نتیجه‌گیری است؛ امیدواریم با حمایت بیشتر مسئولان دانشگاه بتوانیم نسلی متخصص‌تر و متعهد‌تر به جامعه تحویل دهیم.


وی توضیح داد: جوانگرایی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری است؛ چراکه با حضور جوانان زمینه تحول و نتیجه بخشی بهتر فعالیت‌ها محقق خواهد شد و کشور به نقطه آرمانی تمدن نوین اسلامی خواهد رسید.

مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، جوانان و دانشجویان را قشری پاک و صادق دانست و افزود: اگر بتوانیم از نظرات این قشر در تصمیم‌گیری و فعالیت‌ها استفاده کنیم، یقیناً از بحران‌ها و توطئه‌های دشمنان به راحتی عبور خواهیم کرد.

انصاریان تشریح کرد: طرح ضیافت اندیشه استادان و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی از سنت‌های خوبی است که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پایه‌ریزی شده و در دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی تبیین شده است.

گفتنی است در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام حمید انصاریان تقدیر و حجت‌الاسلام محمدحسین قنادزاده به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان معرفی شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو