سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٢٠٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عباسی در نشست مدیران حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان غرب کشور:
حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان می‌تواند بسترساز تقویت و توانمندسازی نیروهای جوان انقلابی دانشگاه‌ها باشد
مسئول حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان همدان گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان می‌تواند بسترساز تقویت و توانمندسازی نیروهای جوان انقلابی دانشگاه‌ها باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در نشست مدیران حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان غرب کشور، ضمن خیرمقدم به میهمانان، نقاط قوت و ضعف حوزه علوم اسلامی را متذکر شد.

وی جایگاه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را بسیار خوب ارزیابی و اعلام کرد: در چند راهبرد و اقدام سند دانشگاه اسلامی، تقویت و استفاده از ظرفیت حوزه جهت پیوند بین حوزه و دانشگاه یادآوری شده است.

عباسی تاکید کرد: کادر سازی و نیروسازی در انقلاب اسلامی یکی از ظرفیتهای حوزه است که دفاتر نهاد می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

مسئول حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان همدان گفت: محتوای غنی و خوب از نقاط قوت حوزه است که کمتر مرکزی چنین محتوایی را دارد که جای بهره بیشتر را می‌طلبد.

عباسی در ادامه به ذکر نکاتی پرداخت که در جهت ارتقای حوزه لازم می‌دانست که این نکات از این قرار بود: ۱ –حمایت عملی لازم از حوزه از سوی ستاد ۲–بروز حوزه در عرصه دانشگاه ۳–نمایش توانمندی حوزه در دانشگاه ۴–ثبات در محتوی و مدیریت حوزه ۵–بکارگیری اساتید طراز در استانها ۶–توجیه صحیح مدرسین و مسئولین مراکز حوزه نسبت به محتوی

گفتنی است، دوره مدیران حوزهای علوم اسلامی دانشگاهیان غرب کشور با محوریت این سه موضوع برگزار شد: اول: بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف حوزه و حل آن‌ها - دوم: بررسی راه‌هایی برای جذب و انگیزه سازی در حوزه - سوم: مشخص شدن چشم انداز برای حوزه تا سال ۱۴۰۰

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




آرشيو