شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٦٦٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام فخریان در نشست کارشناسان فرهنگی و مسئولان نهاد رهیری در دانشگاه‌های آزاد استان اصفهان:
مهمترین موضوع فرهنگی در دانشگاه‌ها تربیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی است
مدیر تشکیلات تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب گفت: مهم‌ترین موضوع فرهنگی در دانشگاه‌ها آن است که مسئولان فرهنگی بتوانند در یک فرآیند، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، سومین نشست کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان با مسئولان نهاد رهیری استان در دانشگاه‌های آزاد به میزبانی واحد تیران برگزار شد.

سخنران مدعو این نشست حجت‌الاسلام اسماعیل فخریان، مدیر تشکیلات تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب بود که در سخنانی در خصوص فرهنگ و انجام کارهای فرهنگی در جامعه و دانشگاه گفت: هیج کلمه‌ای به اندازه کلمه فرهنگ در سخنان مقام معظم رهبری بیان نشده است و هیچ مسئله‌ای به عنوان بزرگترین دغدغه ایشان جز در مسائل فرهنگی وجود نداشته است. مهم‌ترین موضوع فرهنگی در دانشگاهها آن است که مسئولان فرهنگی بتوانند در یک فرآیند، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند. دانشجوی تراز انقلاب دارای سه شاخص هویت اسلامی، هویت ایرانی و هویت انقلابی است.

فخریان در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت: در بیست و دوم بهمن سال قبل، بیانیه‌ای به نام بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر گردید. این بیانیه دو بخش دارد، چهل سال اول انقلاب اسلامی و چهل سال دوم آن. در چهل سال اول انقلاب سه خصوصیت بارز وجود دارد ۱ـ ما از صفر شروع کردیم ۲ـ قدرت انقلاب باید مد نظر باشد و ۳ـ دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی یعنی رسیدن به تمدن اسلامی. در چهل ساله دوم سه خصوصیت خودسازی انقلابی، جامعه پردازی و تمدن اسلامی مد نظر است. ما باید طبق نقشه فرهنگی ترسیم شده در دانشگاه‌ها، نقش دانشجوی دانشگاه خود را در تمدن سازی پیدا و مشخص نماییم. هویت اسلامی، ملی و انقلابی باید برای همه دانشجویان احیا شود که جوانان ما به مسلمان بودن خود افتخار کنند. در این رهگذر، مسیر رسیدن به تمدن اسلامی باید مشخص و روشن باشد و از مرحله ذهنی و تئوری خارج و به مرحله عمل برسد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو