شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٦٦٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسنی در مراسم گرامیداشت سالروز واقعه غدیر خم:
پاسداشت واقع غدیر، قدمی برای پیشرفت به‌سمت ظهور/ اساس دین اسلام ولایت است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل: اگر غدیرخم مثل عاشورا پاس داشته شود، می‌توان گفت قدمی برای فرج حضرت حجت برداشته‌ایم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم گرامیداشت سالروز واقعۀ غدیرخم در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی در این مراسم با بیان اینکه در روز غدیر دین اسلام برای امت کامل گردیده است، گفت: اساس دین نعمت ولایت و پیروی از آن است.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل تصریح کرد: خداوند متعال برای هر امتی هادی قرار داده است و هادی مردم ولی زمان است.

وی با اشاره به غصب شدن حق امیرالمومنین علی بن ابیطالب(علیه السلام)، حدیثی از امام صادق(ع) را یادآور شد و افزود: اگر دو نفر در خصوص اتفاقی شهادت دهند، حکم صادر می‌شود، در حالی که در واقعه غدیر ده ها هزار نفر بودند ولی بعد از سه ماه به بهانه‌های واهی حقوق امام علی(ع) را غصب کردند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل است که ارزش روز غدیر در آسمانها بالاتر از زمین است.

حجت‌الاسلام حسنی با بیان اینکه شیعه واقعی امام علی(ع) بودن، زحمت و تلاش بیشتری را ضروری می‌کند، گفت: اگر کسی همه چیز داشته باشد، بطوریکه ۱۰۰۰ سال عمرکند، ۱۰۰۰ مرتبه در راه خدا جهاد و حج کامل به جا آورد و در نهایت بین صفا و مروه در راه خدا به شهادت برسد؛ اگر ولایت علی(علیه السلام) را قبول نکرده باشد، ارزشی ندارد.

وی تصریح کرد: موضوع اصلی غدیر، ولایت است و آن یعنی اطاعت و عدم اطاعت از ولی خدا مشکل اصلی بشریت است.

حسنی با اشاره به غربت واقعه غدیر در جامعه امروزی تاکید کرد: برای رفع غربت از ولایت کمترین کار آن است که غدیر به دیگران معرفی شده و ثبت جهانی گردد.

وی افزود: اگر غدیرخم مثل عاشورا پاس داشته شود، می‌توان گفت قدمی برای فرج حضرت حجت برداشته‌ایم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو