سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٦٧١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨
 
حجت الاسلام دکتر طباطبایی در اختتامیه جشنواره خانواده قرآنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
نقش محوری نماز در خودسازی و تربیت انسان
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خداوند برای تربیت ما انسانها نماز را قرار داد تا بتوانیم در شرایط مختلف خود را از انحرافات حفظ کنیم

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره خانواده قرآنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

در مراسم پایانی هفدهمین جشنواره خانواده قرآنی که همزمان با میلاد فرخنده امام علی النقی(ع) برگزار شد، منتخبین جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه معرفی و با اهدای لوح و جوایز نقدی و غیر نقدی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 این مراسم  با حضور دکتر محمد رضا دارابی رئیس دانشگاه و حجت‌الاسلام دکتر طباطبایی مسئول نهاد نمایندگی مقاممعظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر جواد فروغی قاری و مفسر بین المللی قرآن کریم در تالار ابن سینا برگزار شد.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در ابتدای این مراسم با اشاره به محور قرار گرفتن موضوع نماز در برنامه‌های هفدهمین جشنواره قرآنی این دانشگاه گفت: خداوند برای تربیت ما انسانها نماز را قرار داد تا بتوانیم در شرایط مختلف خود را از انحرافات حفظ کنیم و از آنجا که نماز یکی از مهمترین اهرم‌های تربیت دینی است، خداوند در قرآن کریم بر پایبندی به آن به عنوان وسیله بازدارنده انسان از فساد و منکر تاکید می‌فرماید، لذا ضروری است که در جهت تدوین برنامه‌هایی به منظور ترویج فرهنگ نماز به ویژه در بین خانواده‌ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به استقبال خوب خانواده‌ی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه‌های جشنواره‌ی قرآنی امسال گفت: در جشنواره هفدهم که در ۲۳ رشته قرآنی برنامه‌ریزی شده بود، حدود ۱۵۰۰ خانواده و مجموعا ۷ هزار نفر شرکت کننده وجود داشت که نشان از استقبال خوب خانواده‌ها از برنامه‌های این جشنواره داشته و امیدواریم شرکت کنندگان امسال، سفیران ما در اطلاع رسانی جشنواره قرآنی در سال‌های آتی باشند.

حجت‌الاسلام طباطبایی از همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ( بویژه اداره آموزش ضمن خدمت کارکنان ) در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره قدردانی کرد. حقیقت زندگی را در معارف قرآن بجوییم.

دکتر جواد فروغی نیز در بخشی از این مراسم با اشاره به آیه شریفه‌ «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا استَجيبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاكُم لِما يُحييكُم... (۲۴/ انفال)» قرآن را حقیقتی زنده، حیات بخش و تضمین کنده سعادت انسان برشمرد و گفت: اگر کسی با قرآن مأنوس شود، معانی آن را با تأمل بخواند و در زندگی به کار بگیرد، یقیناً حیات او معنا و رونق خاصی خواهد گرفت و در فراز و فرودهای زندگی از پایداری و رضایتمندی بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی افزود: بسیاری از ما قرآن را بارها و بارها را می‌خوانیم، اما لذت و بهرمندی کافی را از آن نداریم که این به دلیل عدم تفکر و فهم دقیق آیات است؛ لذا اگر می‌خواهیم عمل کننده‌ی واقعی به دستورات الهی باشیم، باید بیش از روخوانی آیات قرآن در پیام‌های آن تامل داشته باشیم.

این قاری و مفسر قرآن کریم همچنین با اشاره به آیه «لَقَدْ كَانَ فِي قَصَصِهِمْ عِبْرَةٌ لِأُولِي الْأَلْبَابِ... (۱۱۱/ یوسف)» به روایت‌های متعدد از زندگی پیامبران در قرآن کریم اشاره و تاکید کرد: این داستان‌ها حاوی نکات و پیام‌های ارزشمندی است که هدایتگر، الگو دهنده و قدرت دهنده جهت ثابت قدم ماندن انسان در مسیر درست زندگی است و در این جا نیز توصیه می‌شود که این داستان‌ها را با نگاه و فهمی دقیقتر بخوانیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو