سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٨٣٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام زمانی در همایش پایان دوره مهارت‌آموزان استخدامی دانتشگاه فرهنگیان استان اردبیل:
آموزش و پرورش مهمترین کار فرهنگی یعنی تعلیم و تربیت جامعه را بر عهده دارد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل گفت: جایگاه آموزش و پرورش بسیار مهم وتاثیرگذار می‌باشد، چرا که این نهاد مهمترین کار فرهنگی یعنی تعلیم و تربیت جامعه را بر عهده دارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همایش پایان دوره مهارت آموزان استخدامی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل، ریاست این دانشگاه و جمعی از مسئولین و ۲۴۳ نفر از مهارت آموزان استخدامی در سالن نگارخانه ختائی برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام زمانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل در این همایش بیان کرد: گذر از پیچ تاریخی و تمدن‌سازی نوین اسلامی باید از آموزش و پرورش صورت گیرد. جایگاه آموزش و پرورش بسیار مهم وتاثیرگذار می‌باشد چرا که این نهاد مهمترین کار فرهنگی یعنی تعلیم و تربیت جامعه را بر عهده دارد و در راستای رسالت و نیل به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌بایست با ساحتهای شش‌گانه عملیاتی شود.

وی در ادامه با استناد به آیه ن و القلم و ما یسطرون. اهمیت علم و قلم را تبیین کرد. علم آموزی و معلمی در نگاه معصومین نیز جایگاه بسیار ارزشمندی دارد و توصیه های بزرگان دینی همیشه بر ارزش علم آموزی و معلمی بوده است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل با بیان اینکه لازم است در این مراسم از معلم بزرگ و دلسوزی یاد کنیم که ۴۰ سال در کسوت معلمی به آموختن علم به عموم مردم پرداخته است، گفت: حجت‌الاسلام استاد قرائتی معلمی هستند که سالها در تعلیم و تربیت و آموزش جامعه زحمت کشیده‌اند و خلاصه تجربیات خود را در کتاب مهارت معلمی و با بیان ویژگی‌های جامعی برای یک معلم بیان کرده‌اند که لازم و مفید است همه مهارت آموزان این کتاب را مطالعه نمایند.

حجت‌الاسلام زمانی در خصوص شان و صفات معلمی خاطرنشان کردند: معلمی شغل نیست، عبادت است. معلم در حقیقت چراغ راه است برای انسانهایی که به دنبال هدایت هستند. معلم با گرانبهاترین گوهر هستی یعنی انسان سر و کار دارد نه با ماشین و کارخانه و معدن و گیاه و طبیعت .

وی در ادامه در سخنانی به بیان ویژگی های اخلاقی و شخصیتی معلم موفق پرداخت و افزود: کار معلم موثر بودن بر فکر و اندیشه انسان است. هدایتگری و تعلیم و تربیت است و تعلیم و تربیت اساسی‌ترین و با اصالت‌ترین کار یک معلم می‌باشد به طوری که اگر یک معلم بخواهد در جامعه اثرگذار باشد باید سوز دل برای تعلیم و تربیت داشته باشد و در کلاس درس منصف باشد و با شهامت باشد تا دانش آموزان شجاعی را تربیت نماید و متواضع و خوش اخلاق باشد. آراسته بودن، با محبت بودن، روحیه مردمی داشتن و ارتباط صمیمی با دانش آموزان داشتن از ویژگی‌های عالی برای یک معلم می‌باشد.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل از همه مهارت آموزان خواست که مساله کلاس داری را امر بسیار مهمی در نظر بگیرند تا با مدیریت خوب بتواند مساله تربیت و تعلیم را به شیوه مطلوبی انجام دهند و نهایتا بخاطر این توفیقی که پیدا کرده‌اند تا در کلاس درس حضور پیدا کنند همواره شکرگزار باشند.

حجت‌الاسلام زمانی در پایان سخنانش با مخاطب قرار دادن مهارت آموزان استخدامی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و توصیه و تاکید معظم له در خصوص علم و علم آموزی افزود: توسعه و پیشرفت کشور موجب سرآمدی و نقش آفرینی در جهان است. امید است با رشد علم و تعلیم و تربیت زمینه‌ساز ظهور دولت کریمه حضرت ولی عصر (عج) باشیم و در تحقق «أَلَیسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ» همگی در ایفای تکلیف سهم داشته باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو