شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٠٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام تجلایی در مراسم سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا(ع):
توجه به مباحث سبک زندگی عاشورایی از جمله مسائل مهم در جامعه است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان اردبیل گفت: توجه به مباحث سبک زندگی عاشورایی از جمله مسائل مهم در جامعه بوده و باید توجه جدی به این موضوع و مفاهیم و معانی سبک عاشورایی داشته باشیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم سوگواری و مرثیه سرایی دومین روز از دهه اول ماه محرم به همراه سخنرانی حجت‌الاسلام دکتر تجلایی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان اردبیل بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان اردبیل در این سخنرانی گفت: توجه به مباحث سبک زندگی عاشورایی از جمله مسائل مهم در جامعه بوده و باید توجه جدی به این موضوع و مفاهیم و معانی سبک عاشورایی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام تجلایی اظهار کرد: روابط انسانها با دین در سه محور دین‌ستیزی، دین‌گریزی و دین‌خواهی بوده که هر یک از این موضوعات داری معانی و مفاهیم جداگانه‌ای هستند.


وی افزود: دین‌ستیزی به عنوان یکی از محورهای ارتباط انسان با دین در طول تاریخ به‌صورت آگاهانه و از جنود شیاطین سرزده و یکی از مصادیق این نمونه آل ابی‌سفیان بوده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به سایر محورهای ارتباط انسان با دین عنوان کرد: دین‌گریزی نیز به‌عنوان یکی دیگر از محورهای ارتباط انسان با دین اصالت نداشته و همواره تابع سردمداران دین‌ستیزی بوده و انسانها اگر مانع نباشد، هیچ وقت از دین به‌خاطر فطری بودن فراری نخواهند بود.

حجت‌الاسلام تجلایی بابیان ویژگی‌های دین‌خواهان به عنوان سومین محور ارتباطی انسان با دین تصریح کرد: کسانی در طول تاریخ دین‌خواه بوده‌اند که شاخصه‌هایی از جمله عدم تعلق خاطر به مادیات داشته و چهرهایی مانند ابوذر و زهیر در زمره اینگونه اشخاص بوده‌اند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو