شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨١٩٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلال در جمع دانشگاهیان:
ولایت فقیه استمرار ولایت ائمه معصومین(ع) است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان به مناسبت ایام عزاداری امام حسین(ع) گفت: ولایت فقیه استمرار ولایت ائمه معصومین(ع) است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام دکترجلال مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در جمع اساتید و کارکنان این دانشگاه به مناسبت ایام عزاداری امام حسین(ع) با بیان این نکته که ولایت فقیه استمرار ولایت ائمه معصومین(ع) است،گفت: اگر می‌خواهیم نهضت و مکتب امام حسین(ع) همچنان پابرجا و استوار باقی بماند، باید همه در زیر پرچم ولایت فقیه قرار بگیریم که این پرچم ابتدا در دست حضرت امام خمینی(ره) و در حال حاضر به دست خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای می‌باشد.

دکترجلال در ادامه گفت: در زیارت عاشورا این بیان می‌شود که انسان در کنار احکام ظاهری که همان نماز خواندن و روزه گرفتن است، باید اعتقاد به ولایت داشته باشد. در جریان واقعه کربلا لشکرمقابل امام حسین(ع) نماز هم می‌خواندند، تلاوت قرآن هم داشتند و احکام ظاهری اسلام را هم رعایت می‌کردند، اما چیزی باعث شد که دست به خون فرزند رسول خدا(ص) بزنند گم کردن ولایت و جدایی از ولایت بود. این ولایت در زمان ما نیز استمرار دارد، پس باید مراقب باشیم تا ولی فقیه خود را گم نکنیم و یا از او جدا نشویم.

وی بیان کرد: توصیه اهل بیت(ع) به برگزاری عزاداری امام حسین(ع) بخاطر این است که ایشان مکتبی را بنا کردند که بوسیله آن دین و ارزشهای انسانی و ارزشهای والای الهی باید دائماً در جامعه اسلامی برقرار بماند و تاکید ما به برگزاری عزاداری امام حسین(ع) درفضای دانشگاه بخاطر این است که این مکتب و این ارزشهای انسانی و والای الهی همچنان برقرار بماند.

حجت الاسلام جلال افزود: باید قرآن را محور قرار داد و به آن تمسک کرد، همانگونه که امام حسین(ع) و اصحاب ایشان در طی مسیر به سمت کربلا آیات زیادی را بیان فرموده‌اند که نشانه تمسک ایشان به قرآن و محوریت قرار دادن آن است که متأسفانه ما از آنها غافل هستیم وظیفه ما است که حضور قرآن در نهضت حسینی را بیشتر نشان دهیم، چون کمتر به آن توجه شده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو