دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٣٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
 
حجت الاسلام محمدمهدی شمسی:
نظام دینی ایران نظامی است که خودش ساختار و نظام مندی ویژه‌ای و منحصر به خودش را دارد
کارگاه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه مراغه با عنوان اندیشه سیاسی اسلام و مبانی انقلاب اسلامی سطح2 در دانشگاه مراغه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام  دکتر محمدمهدی شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه در کارگاه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه مراغه با عنوان اندیشه سیاسی اسلام و مبانی انقلاب اسلامی سطح۲(سیاست خارجی) گفت: شاید بشود گفت اصلی ترین دستاوردی که ما در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی داشتیم، تشکیل نظام دینی کارآمد می باشد، بعد رنسانس به هیچ ذهنی نمی رسید که یک نظامی بوجود بیاید که بر پایه نظام دینی باشد، چون رنسانس درب همه چیز را در حوزه قدرت و سیاست بسته بود مخصوصا در مورد دین. پس میتوان گفت که مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی تشکیل نظام کارآمد دینی هست.

وی ضمن تاکید بر مفهوم نظام دینی کارآمد اشاره کرد: نظام دینی که در ایران به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران تشکیل شد، نظامی است که خودش ساختار و نظام مندی ویژه ای و منحصر به خودش را دارد: پایه سیاست داخلی این نظام کارآمد دینی، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی هست و در مورد پایه های خارجی، نه شرقی نه غربی فقط جمهوری اسلامی می باشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه تاکید کرد: مقام معظم رهبری در همان بیانیه گام دوم یک بحثهای مهمی را در تمام حوزه‌ها مطرح فرمودند. ما در بخش دانشجویی حدود هشت ماهی است که با دانشجویان جلسات متعدد تشکیل می‌دهیم و به نقطه نظرات مشترکی رسیدیم که چه کارهایی باید کرد و با گفتمان دانشجویی به این مرحله رسیده‌ایم که الان دانشجویان باید بدانند که ما در چهل سال چه کارها کردیم و از این به بعد ما باید چه کارهایی انجام دهیم. ما با دانشجویان توانستیم نکته‌ها و مطالب کلیدی را از بیانیه دریافت کنیم.

شمسی افزود، مهمترین مسئله ای که مقام معظم رهبری فرموده‌اند رسیدن به تمدن اسلامی هست، تمام دغدغه‌های ایشان این است که ملت ایران بتواند به تمدن نوین اسلامی برسد که جهت تحقق این امر مهم نیاز به پایه‌های اساسی است،  من در این محل از شما درخواست می‌کنم که ما را در این بخش یاری کنید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو