دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٣٤٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی:
رواج آفت مال‌طلبی و دنیاگرایی در جامعه مهار شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: رواج مال‌طلبی و دنیاگرایی در خواص، مدیران و جامعه آفتی است که باید آن را مهار کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همزمان با فرارسیدن  ماه محرم‌الحرام حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان کربلا اظهار کرد: دشمنان از راه‌های متعددی قصد نفوذ در مسلمان را دارند که شاید مهم‌ترین آن نفوذ در افکار باشد که امروز در جامعه ما نیز با آن مواجهیم. مراسم سخنرانی و مداحی وی حربه دشمنان در تقویت گرایش به سمت حب دنیا و مال‌طلبی را نیز در مسیر نفوذ به افکار مهم عنوان کرد و ادامه داد: رواج مال‌طلبی و دنیاگرایی در خواص، مدیران و جامعه آفتی است که باید آن را مهار کرد، در قرآن مجید نیز آمده که شیطان محبت دنیا را در دل افراد می‌اندازد و محبت زیادی و افراطی به دنیا آفت است و دشمنان نیز بر روی این موضوع کار می‌کنند.

جلیلی با یادآوری آیه ۱۵ سوره تغابن افزود: اموال و اولاد مهم‌ترین وسیله امتحان افراد است. به‌وسیله همین حربه فرد مؤمن و متعهد و مجتهدی مانند «شریح قاضی» قاضی‌القضات کوفه با ۱۰۰ هزار دینار طلای عبیداله‌بن‌زیاد به مال دنیا چشم دوخته و حکم می­‌دهد که «نزد من ثابت شده حسین بر ضد یزید‌ابن‌معاویه خروج کرده و واجب است مردم این خطر را دفع کنند» و با این حکم به ظاهر شرعی مردم را بر ضد امام حسین(ع) تشویق کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو