دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٣٨٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام علی فلاح‌رفیع:
وزارت‌خارجه برای آزادی استاد ایرانی از زندان‌های آمریکا اقدامات موثرتری را انجام دهد
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس گفت: اگرچه تاکنون تلاش‌های ناآشکاری برای آزادی مسعود سلیمانی شده ولی امروز باید وزارت خارجه ما تاکتیک جدیدی را برای آزادی وی اتّخاذ کند و اقدامات موثرتری را در پیش گیرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به مناسبت درگذشت مادر مسعود سلیمانی مراسمی روز چهارشنبه 27 شهریور با حضور مسئولانی از ریاست جمهوری، وزارت امورخارجه، ‌وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان دانشگاهها و پژوهشگاهها در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی فلاح‌رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در این مراسم ضمن تسلیت به مناسب درگذشت مادر مسعود سلیمانی گفت: امروز بدون هیچ گناهی این استاد نمونه و دانشمند پر افتخار ما به اسارت درآمده است؛ به اسارت مدعیان حقوق بشر و آزادی و انسان دوستی.

وی تاکید کرد: دکتر سلیمانی نمونه خوبی است از یک استاد جامع الاطراف. ایشان هم از جنبه های علمی برجسته‌اند،و هم به اقرار دوستان چندین و چند ساله وی، انسانی متدین ، مومن ، مذهبی ، دلسوز به حال کشور و انقلاب و مقید به شرعیات هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌رفیع در ادامه افزود: اگرچه تاکنون تلاش های ناآشکار برای آزادی ایشان شده ولی امروز باید وزارت خارجه ما تاکتیک جدیدی را برای آزادی وی اتّخاذ کند.

وی یادآور شد: تقاضای دانشگاهیان این است که دستگاه وزارت خارجه ما و دیگر سازمان‌ها و نهادهای حقوقی برای آزادی دکتر سلیمانی اقدامات موثرتری را در پیش گیرند. هم اقدامات دیپلماتیک و هم غیر دیپلماتیک امروز برای آزادی وی باید به کار گرفته شود.به تبع این اقدامات رسانه های ما نیز باید وارد عمل بشوند و حجم خبری گسترده‌ای را در این زمینه داشته باشند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: فوت این مادر نیز بر عهده رژیم امریکاست. امریکا مقصر این مرگ و آلام متحمل شده ایشان است. در زندان بدترین شکنجه های روحی به دکتر سلیمانی داده می‌شود. دولت مدعی دموکراسی و حقوق بشر امروز در پشت پرده انسان دوستی و حقوق بشر بدترین جنایت ها را بر علیه ملتها انجام می دهد. جنایت های آشکار و پنهان، کشتار دسته‌جمعی در یمن و عراق و افغانستان تا ترور شخصیت‌های علمی، ناامنی در مناطق مختلف جهان، تحریم‌های اقتصادی، به اسارت گرفتن دانشمندان از جمله این جنایات هولناک است.

گفتنی است در پایان این مراسم دانشگاهیان با امضاء طومار؛ اقدام اخیر دولت آمریکا در زیرپا گذاشتن ارزش‌های معنوی، انسانی و آکادمیک در خصوص دکتر مسعود سلیمانی را محکوم کردند و خواهان آزادی هرچه سریع‌تر ایشان از بند اسارت ناجوانمردانه دولت آمریکا شدند.

گفتنی است، سلیمانی جزء یک درصد دانشمندان برتر جهان و استاد تمام دانشگاه تربیت‌مدرس است که هم اکنون قریب یک سال است که در اسارت دولت آمریکا به سر می‌برد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو