دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٤٣٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام دکتر جلیلی:
رویکرد انقلابی مسئولان قضایی موجب ناخرسندی غیرانقلابیون شده است
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی: آنچه در روزهای اخیر از سوی دستگاه قضا به معرض آگاهی مردم عزیز کشورمان می‌رسد حاکی از عدالت خواهی، رویکرد انقلابی، مدیریت جهادی و عزم قاطع این قوه برای مقابله با فساد می‌باشد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها،  حجت‌الاسلام دکتر جلیلی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی با تقدیر از اقدامات انقلابی رئیس قوه قضائیه گفت: آنچه در روزهای اخیر از سوی دستگاه قضا به معرض آگاهی مردم عزیز کشورمان می‌رسد حاکی از عدالت خواهی، رویکرد انقلابی، مدیریت جهادی و عزم قاطع این قوه برای مقابله با فساد می‌باشد که توام با عقلانیت و فهم سیاسی و اجتماعی و تدابیر لازم ، بروز و ظهور می‌یابد.

دکتر جلیلی با اشاره به برخی از نمونه‌های برخورد قاطع و عقلانیت مدیریتی تاکید کرد پیگیری مجدانه در برگزاری دادگاههای مبارزه با فساد، حضور سرزده در مجمتع‌های قضائی، رسیدگی به درددل‌های مراجعین به قوه، احیای طرح هر مسجد یک حقوقدان که می‌تواند ضمن افزایش قابلیت‌های مساجد و ارائه مشاوره آسان برای مردم، تاثیر بسیار بالایی بر آگاهی مردم در احقاق حقوق خویش و کاهش مراجعه به دادگاهها و دادسراها و تشکیل پرونده‌های حقوقی گردد، استمرار تشکیل دادگاههای مبارزه با مفاسد مالی رسیدگی به پرونده‌های آقازداده‌ها و وابستگان مسئولان رده بالای کشور که می‌تواند تاثیر خوبی بر اعتماد اجتماعی به نظام اسلامی و کاهش دغدغه‌های دلسوزان و وفاداران انقلاب اسلامی داشته باشد.، حمایت مجدانه و مصرانه ریاست محترم قوه از برخورد با قضات متخلف که در مواردی سبب نومیدی مردم از دستگاه قضایی شده بود و امکان برخورد با آن برای آحاد جامعه و سایر مسئولان کشور ممکن نبود، در افزایش امید ملی به عدالت گستری نظام اسلامی موثر می‌باشد ، تاکید بر اجرای دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها به عنوان قانون و درخواست عملیاتی کردن آنها.

 حجت‌الاسلام جلیلی ادامه داد : رویکرد انقلابی ریاست محترم قوه قضائیه و اقدامات درخور توجه ایشان مصداق روشنی بر علل تاکید و اصرار رهبر معظم انقلاب بر انقلابیگری، روحیه انقلابی و مدیریت جهادی می‌باشد. آنچه امروز در این زمینه مشاهده می‌شود بیانگر این مهم می‌باشد که حتی اگر یکی از مسئولان کشورمان با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی وارد میدان شود، می‌تواند منشاء تاثیرات و تحولات بسیار خوشایندی برای مردم و نظام اسلامی گردد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی با طبیعی دانستن تحرکات برخی افرادی که چه بسا منافعشان به خطر افتاده افزود : در این میان ، آنچه قابل تامل می‌باشد، نامه نگاری برخی از عناصر سیاسی مدعیان مبارزه می‌باشد که البته بخشی از آنها که توسط برخی از احزاب منحله مانند نهضت آزادی صورت گرفته، به خوبی قابل فهم است و نمی توان انتظار دیگری داشت. مسئولان دستگاه قضایی نیز اینگونه اقدامات را در راستای این تعبیر حضرت امام(ره) می‌دانند که مخالفت مخالفان را حمل بر درستی و صحت راهی می‌دانستند که انتخاب کرده اند. بخش دیگری از نامه نگاری‌ها که تحت عناوین فعالان مدنی به امضاء رسیده و منتشر می‌شود را می‌توان در راستای برنتابیدن روحیه انقلابی ارزیابی کرد. چراکه نه تنها رویکرد انقلابی ندارند و انتخاب آن از سوی دیگران را هم نمی پسندند، بلکه فقه اسلامی را قادر به اداره جامعه ندانسته و برای اثبات مدعای خویش کارشکنی می‌کنند.

جلیلی خاطر نشان کرد: نگاه جناحی و کاملا سیاست زده نیز عامل بخش دیگری از موج مخالفت‌ها علیه دستگاه قضایی است. برخی از عناصر سیاسی عملکرد رئیس قوه قضائیه را موجب برتری موقعیت نیروهای انقلابی در جامعه دانسته و بر این گمان هستند که ادامه این روند می‌تواند به شکست انتخاباتی یک جریان غیرانقلابی کمک کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو