جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٤٩٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 
حجت الاسلام حمزه:
کسی که دنبال علم و دانش هست به واسطه عنایت و توجه خدا محافظت می‌شود
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدباهنر: کسی که دنبال علم و دانش هست به واسطه عنایت و توجه خدا محافظت می‌شود و خدا توجه ویژه‌ای به طالب علم دارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه هیأت رئیسه دانشگاه در دانشگاه فنی همراه با تقدیر و تشکر از حجت الاسلام  رنجبر و معرفی حجت الاسلام  محمدآبادی معاونت نهاد در دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

حجت الاسلام حمزه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدباهنر ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل کرد و گفت: مردم دو دسته‌اند یا عالم‌اند یا شاگرد، غیر از این دو دسته هیچ خیری وجود ندارد...یعنی انسان باید دائم یا یاد بگیرد یا بیاموزد. وی همچنین افزود: در روایت دیگری نیز مطرح شده کسی که دنبال علم و دانش هست به واسطه عنایت و توجه خدا محافظت می‌شود و خدا توجه ویژه‌ای به طالب علم دارد.

حجت الاسلام حمزه گفت: کسی که دنبال علم و دانش هست بهشت هم دنبال او هست همینطور که فردی قدم بردارد برای علم آموزی چه تحصیل کند چه بیاموزاند و بهشت هم اورا دنبال می کند که در خودش جای دهد این جایگاه علم و علم آموزی هست پس رسالت ما هم در دانشگاه روشن می‌شود که چقدر رسالت مهمی داریم در هر مسئولیت و پست و سمت مقامی که هستیم رسالت بسیار حساس و سنگینی هست و چون دفاع مقدس هم هست.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم ارتباط دهیم زمانی وظیفه این بود که جوانان از ناموس و کشور دفاع کنند امروز رسالت عوض شده این هست که جوانان را به تحصیل و علم آموزی تشویق کنیم که قطعا اثرگذاری آن اگر بالاتر از دفاع مقدس نیست قطعا کمترهم نیست.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا گفت: مقام معظم رهبری تفسیر زیبایی دارند که می‌فرمایند قلم دانشمند از خون شهید بالاتر است ایشان فرمودند قلم دانشمندی که تشویق کند برای دفاع و آن قلمی که تربیت کند برای دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها و هرچیزی که انسان وظیفه دارد به هرشکلی از آن دفاع کند، این قلم عالم از خون شهید بالاتر است. وی افزود: به‌هر حال رسالت ما در دانشگاه رسالت سنگینی است با توجه به این حجم سنگینی که دشمنان به شیوه‌های مختلف مثل فضای مجازی و... وارد می‌کنند باید تلاشمان را چند برابر بکنیم که ان شاءالله بتوانیم در این مسیر هم موفق شویم.

حجت الاسلام حمزه گفت: از اهداف و رسالت های مهم دفاتر نهاد در دانشگاه ها ارتقا سطح بینش فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و دینی دانشگاهیان است اعم از استاد، کارمند و دانشجو است یعنی ما باید در سه حوزه وظایفمان را تقسیم کنیم و رسالتی که بر گردنمان هست را انجام دهیم. کار نهاد کار کردن در کنار مجموعه‌ای هست که در دانشگاه کار می‌کنند و کمک می‌کند به عنوان یک یار و مدد کار به رئیس دانشگاه، رئیس دانشکده در جهت تهذیب و تحصیل دانشجویان قدم بردارد و به عنوان یک بازویی در کنار ریاست دانشگاه و مجموعه مدیریتی دانشگاه و تا حد توان به حل مشکلات و مسائل کمک می‌کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو