جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٥٠٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 
حجت الاسلام دکتر محمدمهدی شمسی:
امام حسین (علیه السلام) افرادی به شهادت رساندند که طاغوتان را به میدان آوردند
مسئول دفتر نهاد دانشگاه مراغه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (علیه السلام) را این افراد به شهادت رساندند که این طاغوتان را به میدان آوردند، کسانی که این بساط را فراهم کردند، اینها همان افرادی هستند جامعه را به دلخواه خود سروسامان می دهند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام دکتر محمدمهدی شمسی، مسئول دفتر نهاد دانشگاه مراغه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (علیه السلام) که در مسجد دانشگاه مراغه به همت هیات منتظران موعود (عج) کارکنان دانشگاه مراغه برگزار شد، گفت:  یک قاعده را که خود قرآن بیان کرده و بنده این قاعده را به جامعه ای که سید الشهدا در آن زندگی می کرد، ارتباط میدهم. این یک سنت و قانون کلی جامعه است، ما در هر زمانی یک رسول یا رهبری داشته‌ایم امکان ندارد جامعه ما بدون هیچ رهبری باشد. رهبران جامعه چه کار می‌کرده‌اند؟ قرآن می‌فرماید: رهبران الهی آمده‌اند تا مردم را به یکتاپرستی دعوت کنند، مردم را از طاغوت جدا کنند و نجات دهند، و اینکه طاغوت همیشه بوده و هست.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه ادامه داد: موضوع تقابل رهبران الهی با طاغوت، همیشه بوده است و خداوند می‌فرماید: رهبران الهی و طاغوت هم راهی جز تقابل ندارند، رهبران جامعه تلاش دارند این طاغوتیان را از سر راه بردارند تا مردم که به عبارتی قرآن کریم تعبیر به امت می نماید، به خواسته هایشان برسند. سوالی که در این جا مطرح می شود این است که، به چه دلیل این امت‌ها در مقابل رهبران الهی ایستادگی می‌کنند؟ چون طاغوت‌ها در کنار این مردم هستند و این مردمی که در مقابل رهبران الهی ایستادگی می‌کنند وابسته به جبهه‌ای از طاغوتیان شده‌اند، رهبران اسلامی بایستی هم با طاغوت‌ها مقابله کنند و هم با این افرادی که از طاغوت‌ها حمایت می کنند و طرفدار طاغوت‌ها هستند. چه کسانی مردم را به سمت تقابل با پیامبر و رهبران می‌کنند؟ این عنصر‌ها چه کسانی‌اند؟ قرآن خود می‌فرماید: کسانی هستند که روابط و ساختار اجتماعی را می‌دانند و در مشت خود نگه داشته‌اند. آن کسانی که جزء اشراف و دارای قدرت هستند. این‌ها همان کسانی هستند که به مردم می‌گویند: ای مردم بیخیال این رهبران الهی باشید و به بت پرستی خود ادامه دهید، و جالب این است که قدرت نیز در دست این افراد هست.

حجت الاسلام دکتر محمدمهدی شمسی بیان کرد: امام حسین(علیه السلام) نیز مردم و جامعه را تشخیص داد و چنین جامعه‌ای را شناخت، خداوند چرا پیامبر را می‌فرستد؟ چون مرا هدایت کند ، آیا من به تنهایی نمی‌توانم هدایت یابم؟ نخیر نمی‌شود. به تعبیر شهید مطهری: امام حسین (علیه السلام) را اون تعداد بیست یا سی هزار نفر به شهادت نرساندند.

وی گفت: امام حسین (علیه السلام) را این افراد به شهادت رساندند که این طاغوتان را به میدان آوردند، کسانی که این بساط را فراهم کردند، اینها همان افرادی هستند جامعه را به دلخواه خود سروسامان می‌دهند. خطاب سیدالشهدا نیز به این طاغوت‌ها هست، چرا؟ چون اینها هستند که سیل جمعیت را گمراه می‌کنند و سمت راهشان را تغییر می‌دهند.

شمسی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری: مخاطب امام حسین(ع) خواص بودند، افرادی که امام حسین (علیه السلام) میخواست با آنها حرف بزند براحتی می توانست آنها را هدایت کند و میدانست که اصل کاری آنها هستند، اگر آنها هدایت شوند اکثریت مردم نیز هدایت می یابند. دشمن یا همان طاغوت هر یک از افراد را به گونه‌ای با پول و ثروت مادی و وعده‌های تهی برای مقابله با رهبر جامعه امام حسین (علیه السلام)، تحریک کرد.

حجت الاسلام دکتر شمسی در بخش پایانی صحبت‌های خود ضمن اشاره به نقش خواص در زمان امام حسین (علیه السلام)، گفت: چند سال بعد از پیامبر(ص) تحولات اجتماعی صورت گرفت و افراد دارای نفوذ موجب شدند که عاشورا بوجود بیاید، دشمن با تسلط بر خواص پیروز آن لحظه روز عاشورا شد. کوفه با داشتن آدم‌های خاص که توسط طاغوت تغییر یافتند در مقابل امام حسین (ع) که رهبر جامعه بود ایستادند. تاریخ تکرارپذیر است، همین در زمان امروز نیز مشخص است که افراد قدرتمند دارای نفوذ بیشتر در مقابل رهبران می‌ایستند و جامعه را با میل خود پیش می‌برند. و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری جامعه در دست خواص است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو