سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٨٧٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨
 
حجت الاسلام منصوری:
‌دشمن می خواهد روحیه شهادت طلبی در بین جوانان را بی معنا و کم ارزش کند
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در جمع کارکنان این دانشگاه گفت: ‌دشمن می خواهد روحیه شهادت طلبی در بین جوانان را بی معنا و کم ارزش کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام منصوری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در جمع کارکنان این دانشگاه گفت: ‌دشمن می خواهد روحیه شهادت طلبی در بین جوانان را بی معنا و کم ارزش کند.

وی در ادامه افزود: دشمن میخواهد همان اتفاقی که بر مردم اندلوس افتاد اینجا هم پیاده کند میخواهد روحیه انقلابی و شهادت طلبی جوانان را از بین ببرد، باید همه بیدار باشند و دچار خواب غفلت نشوند. مقام معظم رهبری حفظه الله می فرمایند امروز دشمن در تلاش است که فرهنگ انقلاب اسلامی را با آندلوسیزه کردن استحاله کند تا به اهداف خود برسد.

منصوری بیان کرد: امروز مورد خطاب مقام معظم رهبری حفظه الله در بیانیه گام دوم بهترین عناصر ملت یعنی جوانان هستند امروز دشمن با هدف سست کردن اعتقادات جوانان پا به میدان گذاشته است و می‌خواهد روحیه شهادت طلبی و ایمان جوانان ایرانی را از بین ببرد و متاسفانه برخی در خواب غفلت هستند.

حجت الاسلام منصوری در ادامه به بیان روایتی از امام حسین علیه السلام پرداخت که حضرت میفرماید: إِنَّمَا خَرَجتُ لِطَلبِ الإِصلاَحِ فِی أُمَّةِ جَدِّی صلَّی الله علیه و آله همانا حركت كردم برای اصلاح در امت جدم محمد (صلَّی الله علیه و آله) ما چند اصلاح داریم یکی از آنها اصلاح باورها و اعتقادات است امام حسین علیه السلام حرکت کردند که باورها و اعتقادات مردم نسبت به ائمه معصومین علیه السلام، امر به معروف و نهی از منکر و نماز را اصلاح کند و روحیه شهادت طلبی مردم را تقویت کند این اصلاح خوبی است اما در برخی موارد انسان مشاهده می‌کند که بعضی از افراد به دنبال از بین بردن باورها و اعتقادات جوانان هستند مثل اینکه بیایند و نام شهدا را از خیابان ها و کوچه ها حذف کنند یا کلمه شهید را از ابتدای نام شهدای بزرگوار بردارند این اصلاح غلطی است با این کار خواسته یا ناخواسته اهداف دشمن را پیش میبرند.

وی بیان داشت: باید از تاریخ درس عبرت گرفت چرا برخی افراد از سخنان رهبری غافل هستند و به دنبال منافع خودشان هستند خداوند در قرآن می فرمایند إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمیدهد مگر آن که آنچه در وجود خودشان است تغییر دهند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو