جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٨٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨
 
حجت الاسلام علی اسماعیلی
مجهز شدن به علم و دانش اگر با معنویت آمیخته شود ابزاری است برای رستگاری انسان است
حجت الاسلام اسماعیلی در مراسم توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مجهز شدن به علم و دانش اگر با معنویت آمیخته شود ابزاری است برای رستگاری انسان است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام علی اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود به ذکر روایتی از حضرت علی(علیه السلام) در خصوص جایگاه علم و دانشجو پرداخت و گفت: مولای متقیان می فرمایند: «لَا كَنْزَ أَنْفَعُ‏ مِنَ‏ الْعِلْمِ»؛ هيچ گنجي نافع‌تر از علم نيست.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنرانی خود برنامه ریزی ، تلاش و پشتکار و همچنین ارتباط دائم با منبع علم را عامل پیشرفت دانشجو ذکر کرد و افزود: دانشگاه سکوی پرش برای رسیدن به هدف و تخصص است که خدمت به خانواده و جامعه را در پی دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به سخنانی از دانشمندان برجسته دنیا، توجه به معنویت در کنار علم آموزی را از ضروریات علم آموزی عنوان کرد و افزود: تجهیز و مجهز شدن به علم و دانش اگر با معنویت آمیخته شود ابزاری است برای رستگاری انسان.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان جدیدالورود از آنان خواست در کنار مطالعه و پژوهش، برنامه ورزشی و تفریحی سالم و مفید داشته باشند و از هرآنچه که آنها را از هدف دور میکند اجتناب کنند و نگذارند افراد و گروه هایی از آنها بعنوان ابزار برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو